Bize Uygun Köpek Hangisi?

hg10

Merhaba Sevgili Hayvanseverler,

Yaz aylarında köpek dostalarımızdan edinmek istiyoruz aile olarak. İlk deneymimiz olacak. Sorumuz şu: Bize uygun ırk hangisi?
Aradığımız bazı kriterler var. En önemlisi saldırgan olmaması. İkincisi temel eğitimlere uygun olması ve oyun sevmesi. Muhtemelen bahçede yaşayacak ama ileride ne olur bilinmez diyerek apartman hayatına da uygun olmasını istiyoruz. Büyük yapılı ve temiz bir köpek istiyoruz.Kesinlikle bağlamayacağız. Sevmeye ve bakmaya hazırız.

Ek: tavsiye edeceğiniz köpeğin aylık bakım masraflarını da tahminen belirtirseniz minnet duyarız.

İyi günler,

26 CEVAP

hg10

zeynepmila, zeynepgurgen, akitalove, eltarcin

Herkese ayrı ayrı teşekkürler. Bütün yorumları göz önüne alacağım. Aldıktan sonra da burada paylaşacağım.

Cotontzu_Siri

Açıkçası sizin gibi üyeleri görmek hoşuma gidiyor. Artık "Hangi köpek daha iyi?" gibi saçma ve bilinçsiz sorulardan sıkılmıştım. Onu ve sizi etkileyecek yaşam standartlarınızı değerlendirme bilincinde olmanız çok güzel ve ben size öneride bulunduğum için o cins bir köpeğin muhtemel işkencesinden sorumlu olduğumu düşünüp vicdan azabı çekmeyeceğim.
Size rough collie tavsiye edeceğim ama apartman hayatında yüksek enerjisinden ötürü zorluk yaşayabilirsiniz. Golden retriever da apartmanda aşırı tüy dökümünden dolayı sorun olabilir. İngiliz çoban köpeği de olabilir ama o da hareketli (collie kadar olmasa da). En uygunu bence labrador retriever. Tabii seçim size kalmış. Masraf miktarı ise çok değişken. Ortalama bile söylemek zor olur.

DenizzzzY

Ben de size beagle önerebilirim. İlerde evde bakmak durumunda kalabilirim dediğiniz için golden veya labrador gibi bir ırk sizi bazı konularda zorlayabilir. Kast ettiğim şey tüy dökümü değil çünkü neredeyse hepsi döküyor zaten, alışıyorsunuz :) Çok büyük köpekler için apartman dairesi rahatsız edici olabiliyor

Tugba123

Hg10,

Evet onlarda gayet ideal sizin için

hg10

Tugba123,

Teşekkür ederim ilginiz için. :)

zeynemila

köpek hem masraflı hemde bakımı zahmetli hele ki evde olucaksa hiç tavsiye etmem. Özellikle tüyü fazla dökülüyor . bence köpek yerine kedi düşünün çünkü kedinin hem daha az tüyü dökülür ve bakımı çoook daha kolaydır

zeynemila

hayvanınızı aldığınızda lütfen bildirin

Zeynepmila

Ben sadece kendi gorusunu one surdun sizin goruslerinizde farkli olabilir ben sahsen evde kedi bakiminin daha uygun oldugunu dusunuyorum buna bu kadar karismaniza gerek yok

Zeynepmila

Ben sadece kendi gorusunu one surdun sizin goruslerinizde farkli olabilir ben sahsen evde kedi bakiminin daha uygun oldugunu dusunuyorum buna bu kadar karismaniza gerek yok

Zeynepmila

@zeynepgurgen
Bende 80,90 lirlik mamalar kullansam benim kedilerimin bakimida pahali olur

hg10

DenizzzzY,

Teşekkür ederim öneriniz için, değerlendireceğim mutlaka.