Kedilerinize Hangi Aşıları Yaptırıyorsunuz?

Kedilerinize zorunlu olan aşılar (karma, lösemi, kuduz, iç ve dış parazit) dışında hangi aşıları yaptırıyorsunuz?
Bir veteriner iç parazit aşısının 2 ayda bir, dış parazit aşısının ayda bir yaptırılması gerektiğini söyledi. Ama biz yıllardır ikisini de 3 ayda bir yaptırıyoruz. Sizin veterinerinizin bu konudaki görüşü nedir??

11 CEVAP

Warriorsans

İç parazit 2 ayda 1 hap olarak veriyorum dış parazit ilacı kullanmıyorum zorunda kalmadıkça. Ara ara kedi pire tarağıyla kontrol ediyorum şükür pirelenmiyorlar da. Diğer aşılarını yaptıramadım fırsat gelmedi ciddi bir bütçe ayırmak gerekiyor 2 kedi için sadece karma aşısı bile 1400 tl tutuyor :/

aslihan_e

Dünya Küçük Hayvanları Aşılama Grubu, kedilere temel zorunlu aşılar dışında kesinlikle başka aşı yapılmamasını öneriyor.

Gamzeoa

Lösemiyi yaptırmadım iç dış paraziti 3 ayda bir yaptırıyorum doktor kedim evden çıkmadığı için 3 ayda birin yeterli olduğunu söyledi

NorthNight

Standart aşıları inanılmaz aksadı çünkü veterinerimiz (küçük bi yerde olduğumuz için) zahmet edip karma aşı stoğu bitmeden getirmeyi beceremedi bir türlü lösemi falan hak getire zaten. İç dış parazitide 3 ayda bir yapıyorum, veterinerden ilacı alıp evde kendim uyguluyorum.

Deniz1741

İç dış paraziti 2 ayda bir yaptırıyorum. Karma, kuduz aşıları da tam. Ama lösemiyi yaptırmadım.

aeri-l

Lösemi hariç hepsini yaptırıyorum geçen ay yıllık aşı zamanları gelmişti karma oldular, şimdi kuduz kaldı onu yaptıracağım kedilerime. 3 ayda bir iç dış yapıyoruz biz. Bir dönem 2 ayda bir yaptırıyordum ama gerek yok kedilerim evden dışarı çıkmıyor zaten.

Yanıtlarınız icin cok teşekkür ederim.. Biz kendi veterinerimiz ile görüştük, üç ayda bir iç ve dış parazit, senede bir de zorunlu asilarimizi yaptırmaya devam edeceğiz..

AhsenAise

Karma 1Karma 2
İç parazit için kendimiz hap uyguluyoruz, dış paraziti olmadigi için ekstra zehirlemek istemiyoruz ( sonuçta koruma işlevi görse de hepsi kimyasal içerikli) dış parazit uygulaması yapmıyoruz

MonikaveTori

İç dış parazit aşılarını evde kendim yapıyorum 3 ayda bir yapmak yeterli bence. Kuduz ve karma aşılarını da yaptırıyorum. Onun dışında başka bir aşı yaptırmıyorum. Erkek kedimin 2.karma aşısını hala yaptıramadım, aşı yeterli yokmuş.

Lolakim__

3 ayda bir iç-dış parazit, yılda bir karma ve yılda bir kuduz aşısı gayet yeterli. Eğer kediniz evden çıkmıyorsa ve ortamınız temiz ise bu periyotlar gayet uygun oluyor.

Cennet29

İç paraziti 2 ayda bir hap olarak kendim yapıyorum. Dış paraziti veterinere yolumuz düşerse ara sıra yaptırıyorum. Yılda bir kezde lösemi ve karma aşı yaptırdım. Kuduz yaptırmadım