Bu Oyuncaktan Alan Var Mı?

mehmetkaplan

Bu oyuncaktan alan var mı? varsa oynadı mı kediniz? kedi tırmalama tahtası aldım yüzüne bile bakmadı ya :( bunu da boşa almak istemiyorum

13 CEVAP

ursaminor

http://www.*******.com.tr/funny-ball-kedi-oyuncagi
bu sersem oyuncak top kendi kendine hareket ettiğinden saatlerce oyalıyor :D
Ama tabi plastik kısmı ısırıklara pek dayanıklı değil. Sonrasında topu salın eve peşinden koşsun.

http://www.*******.com.tr/karlie-tuylu-kedi-oltasi
Denediğimiz tüm oltalar süper eğlenceli ve sonsuz ilgi çekici olsa da bu gerçek tüylerden yapılmış olduğu ve sapı 1 metre uzunlukta olduğu için siz yatarken bile kediyi oynatabileceğiniz türde olduğu için bizim vazgeçilmezimiz.

ve tabii unutmadan en az 1 metre uzunluğundaki hışırtılı kedi tüneli - bunun markasını kaliteli olanlardan seçin ama. Diğerleri hemen yıpranıyor.

sünger toplar. Olmazsa olmazlar :)

Bunlar sayesinde atınca geri getirmeyi öğrendi fıstık ya :)

ursaminor

Sizin olayınız interaktif oyuncaklar. Çünkü gündüz evde yoksunuz. Siz evde yoksanız, canı sıkılır. Gece size sarar.
O ilk söylediğim hareketli top interaktif oyuncaklara bir örnek.

Bunlardan siz de yapabilirsiniz.
Yerden yüksekliği 4-5 santim olan kare bir kutunun yüzeyine dokuz adet yuvarlak delik açın. bu delikler üste gelecek şekilde toplardan birini içine atın. Saatlerce oynar o topu çıkarmak için içinden.
Kendi de atar ayrıca topu içine çıkardıktan sonra.

Kediler bulmacalı oyunları, oyuncakları çok seviyorlar. Zeki hayvanlar :)

ursaminor

Valla biz tırmalama tahtasını evdeki çok acayip atık malzemelerden kendimiz yaptık. Kızımız da yapım aşamasının çoğunda bizimle birlikteydi. Meraklıdır kendisi asla onsuz bir şey yapılamaz. Muhtar çünkü o :D

Tırmalama tahtasını kullanmıyor demişsiniz. Bizimki de kullanmadı ilk başta. Biz eşimle bir gece oturduk. Muhtar da bize bakıyordu (muhtemelen içinden ne yapıyor bu manyaklar diyerek) :D İkimiz birden tırnaklarımızı sürtmeye başladık tahtaya. Sonra elbette dayanamadı ve gelip o da yapmaya başladı. Ucuna iple sarkacak şekilde fare bağladık. Sonra fareyi en üste koyduk. Tırmanarak almaya çalışınca zaten alıştı zamanla. küçük catnip spreyleri var, onlardan da sıktık ara ara.
Bu konuda tek tavsiyem bu tırmalama tahtasının uzun boylu olmasıdır. Kedi büyüyor çünkü ehehe
Boyu uzadıkça gerinmek için daha yüksek tahta gerekiyor. İlk alırken (veya yaparken) uzun olursa, yenilemek gerekmez.

Şu saçma karton tırmalama kutularından almayın. Hiçbir kedide işe yaradığını görmedim daha ben.

miasugok

Yaa bu bizde var ilk geldiğinde lanet olsun keşke almasaydım dedim çünkü o kadar çık oynadı ki, saatlerce o topun pilastiğe vurma sesini dinledim. Sürekli bi tak tak ses, asla ders çalışamadım. Ama bir gün sürdü. İkinci gün bunun yüzüne bile bakmadı:(

Mariana

ben alsam kedim oynamaz biliyorum kedimi :D önüne kağıt topu at oynuyor koşturuyor evin içinde ama tonla oyuncak alıyorum iki oynuyor sonra hop oyuncak sepetine :))))

Ben daha once bunu soylemistim diye hatirliyorum ama tekrar soyleyim kediniz kucukken yani 1-2 ay arasindayken alistirabilirsiniz tirmalama tahtasina 3ayi gectikten sonra alismiyorlar.bu oyuncak ise eger alirsaniz yaninda durmaniz gerekecek patisi aralara sikisabilir gozetiminiz altinda oynatin bu oyuncakla.

mehmetkaplan

evet sakıncalı biraz en iyisi almayayım

ursaminor

@mehmetkaplan
Sizin kız kaç aylıktı?
Ben size birkaç öneride bulunmak istiyorum. Çünkü çok hareketli olduğunu çıkardım yazdıklarınızdan. Bu konuda aşırı tecrübeliyim (ne yazık ki) :D

mehmetkaplan

4 aylık şuan, tabii önerin

mehmetkaplan

teşekkür ederim hepsini alacağım ^^

mehmetkaplan

haklısınız yapılabilir hatta bir çok şey el ile yapılabilir satın alınmadan

Beyzailbey

Tüylü oyuncakları asla tavsiye etmiyorum sürekli göz önünde olması lazım yutuyorlar konusu açılmışken soyliyim

aliberken

Arkadaşlar bu oyuncağı nereden ve ne kadara aldınız ?