Kedime Mama Nasıl Alacağım

Gamzeoa

Öğrenciyim kedime bakmak önceden bu kadar zor gelmiyordu ama şimdi çok zor geliyor kedimin yediği mamayı kilosunu 40 liraya alırken bir anda 90 lira olunca ne yapacağımı şaşırdım kumuyla beraber aylık 300 liraya çıkıyor ve bu benim için fazla öğrenci kredisi 850 alıyorum nasıl başarıyorsunuz

16 CEVAP

martuyl

zor gerçekten.. benim ekonomik özgurlugumun olmasına ragmen gerçekten ayda 2 defa mamaya kum vb. malzemelere zam gelince gerçekten insan bi plan oturtamıyor.

benim tavsiyem çok çöp olmayan, orta duzey mamalar var, diger arkadaşların da yazdıgı gibi 10+ kg olanları daha uygun oluyor, onlardan alman ve besin takviyesi olsun diye tavuk ciger de verebilirsin. en ucuz et o çunku :) ve ben de alıp bölup buzluga atıyorum. ihtiyacım olanı çözdurup pişirip 4 gun veriyorum. 10+ kg olan mamalar tek poşette olunca daha bile uygun oluyor. 1er kg lık bölunup 10kga tamamlananlar daha pahalı oluyor. bi de işte surekli indirim kollaman lazım.

alternatif olarak arkadaşınla ortak alıp böluşebilirsiniz.