Kedime Mama Nasıl Alacağım

Gamzeoa
Gamzeoa

4372 Puan

Öğrenciyim kedime bakmak önceden bu kadar zor gelmiyordu ama şimdi çok zor geliyor kedimin yediği mamayı kilosunu 40 liraya alırken bir anda 90 lira olunca ne yapacağımı şaşırdım kumuyla beraber aylık 300 liraya çıkıyor ve bu benim için fazla öğrenci kredisi 850 alıyorum nasıl başarıyorsunuz

16 CEVAP

Becatbe
Becatbe

881

Internette yaş mama tarifleri var.
Uygun olanı pişirip kavanozlara koyun, buzdolabında saklayın. Oradan servis edin.

Gamzeoa
Gamzeoa

4372

Zaten yaş mama vermeyi aylar önce bıraktık :(

Mia_____
Mia_____

2365

Maalesef çok zor ben de alamıyorum hele yaş mama hayal oldu yani

Zeeelis
Zeeelis

2876

Ben de aynı durumdayım sürekli indirim takip ediyorum gerçekten zor işimiz Allah yardımcımız olsun tek mama pahalı olsa okey ama hayat çok pahalı önceden parası gözüme görünmeyen şeylerden bile tasarruf etmek zorundayız 🙁

Warriorsans
Warriorsans

133829

Ben hep indirim kupon vs takip ediyorum malesef hiç gelirim yok bir tek babam çalışıyor o da asgari ücret alıyor, sokakta baktığım yada tedavisini üstlenmek zorunda kaldığım bir sürü kedi var kimse yardımcı olayım demiyor çok zor gerçekten. Tavsiyem olabildiğince indirimleri takip edin indirim paylaşan sayfaları takip edin. Evde yaş mama yapın kuru mamadan bile ucuza geliyor çoğu zaman. Mesela tavuk ciğeri alın kg 20 tlydi en son aldığımda şimdi nedir bilmiyorum, pişirin buzluğa da atabilirsiniz haftada 1 verin. Mamada rotasyon yapabilirsiniz bütçenize göre bazen daha kaliteli bazen daha uygun fiyatlı mamaları tercih edebilirsiniz ve bence en önemlisi 10 15 kg mama almak çok ekonomik oluyor. Normalde 2 kg alınca kg fiyatı 100 tl olan mama 15 kg alınca kg fiyatı 50 tl oluyor bu sayede baya kar yapabilirsiniz.

Gunesyildirimm
Gunesyildirimm

12800

Kredi kartınız varsa aylık taksit yaptırıp aynı mamanın kilosunu yine 40 50 liraya bulabilirsiniz. Mesela nd normalde 2 kg 350 liraya satılırken ben 2 kilosu 140 olacak şekilde alıyorum çünkü 10kg olunca ucuza geliyor. Parasını da bir anda veremiyoruz biz de taksit yaptırıyoruz 4 aya bölüyoruz aylık olarak ödenebilecek bir miktar oluyor öyşe yapabilirsiniz, bir de kötü günler bitecek rahata ereceksiniz illaki sabredin biraz💖

Casperbeyy
Casperbeyy

3100

15 kg alınca daha uyguna geliyor,öyle deneyebilirsiniz belki

Sezgek
Sezgek

12382

İnanın sizi çok iyi anlıyorum öğrenci değilim çok şükür ekonomik özgürlüğüm var eşim de çalışıyor ama bizi bile düşündürmeye başladı bazı şeyler yani tabi şu an hala en iyi koşullarda bakmaya çalışıyoruz şükür hiç bir şeyinden kısmıyoruz henüz ama bir öğrencinin bunun Altından nasıl kalkar inanın bende bilemiyorum devletin en azından vergi indirimi yapması lazım ki biraz mamalar ucuzlasın kum fiyatları bile aldı başını gidiyor internet sitelerinde indirim kodları paylaşılıyor onları takip edebilirsiniz geçenlerde burda bir kişi ortak mama almayı teklif etmişti mantıklı gibi görünüyordu on kiloluk mamayı paylaşmışlardı belki öyle bir şey düşünebilirsiniz mama markasının orjinal sitesine durumu anlatıp bir kereye mahsus da olsa mama talebinde bulunabilirsiniz ama tabi bunların hepsi geçici çözüm asıl çözümü ne yazık ki devletin bulmakta lazım

Becatbe
Becatbe

881

Tavuk ciğeri alırsanız, karaciğer değil akciğer olacak.
Tavuk kalbi ile beraber satıyorlar bazen, kalpleri kesin ve içindeki pıhtıları temizledikten sonra pişirin.

Becatbe
Becatbe

881

Şu üstteki yazımı düzelteyim eksik yazmışım, tavuk ciğeri alırsanız çok vermeyin, koyun ciğeri alırsanız akciğer alın.

Pufininelifi
Pufininelifi

12237

Bende öğrenciyim ve ailem aylık 550 tl para veriyor. Ailemin yanında yaşadığım için bazı şeyler pek sorun olmuyor. Ama kedimin bütün masrafları bana ait. Aşı, mama, kum, oyuncak ya da onun için aldığım herhangi bir şey. Kendime ait harcamalarıda bu paradan yapmak zorundayım ve bazen ciddi anlamda zorlanıyorum. Çoğu ay kendime hiç bir şey almıyorum. Bu duruma bende çözüm bulabilmiş değilim. Sadece çoklu alım yapmak bi nebze daha ucuz oluyor ve uzun süre gidiyor. Genellikle yaş mamaları 24’lü, kuru mamaları 12-15 kiloluk, kumunu da 20 litrelik alıyorum.

Pufininelifi
Pufininelifi

12237

Bende öğrenciyim ve ailem aylık 550 tl para veriyor. Ailemin yanında yaşadığım için bazı şeyler pek sorun olmuyor. Ama kedimin bütün masrafları bana ait. Aşı, mama, kum, oyuncak ya da onun için aldığım herhangi bir şey. Kendime ait harcamalarıda bu paradan yapmak zorundayım ve bazen ciddi anlamda zorlanıyorum. Çoğu ay kendime hiç bir şey almıyorum. Bu duruma bende çözüm bulabilmiş değilim. Sadece çoklu alım yapmak bi nebze daha ucuz oluyor ve uzun süre gidiyor. Genellikle yaş mamaları 24’lü, kuru mamaları 12-15 kiloluk, kumunu da 20 litrelik alıyorum.

Gamzeoa
Gamzeoa

4372

inşallah her şey düzelir

Htcozlp
Htcozlp

19711

Şuan yeni mezun oldum fakat yıllardır kedim var, evdeki kedi nüfusu 4 e çıktı. 6 aydır mama su gibi akıp gidiyor.
Ailemden destek almıyorum,850 kredimi sadece kedilerim için harcayabildim. Çözüm yolum taksit yapmak oldu. İndirimleri takip edip stok yapmaya çalışıyorum. Proplan, nd,sanabelle, rc arası geçiş yaptım sürekli. Çünkü hangisi indirimdeyse onu stoklamaya çalışıyorum. Malesef çok zor, limitim hep dolu oluyor :( tek kediniz varsa şanslısınız. Mama alsanız 5 Ay yeter, taksitle ödersiniz..

Palyaco
Palyaco

207876

15 kg veya 10kg luk mamalar indirimleri takip edin lavital 12kg 450 di geçen

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 291 Görüntüleme
  • 16 Cevap
  • 4 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 54946 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR