Yavru Kedi

Tughal

Kedim 2 aylık günlük kaç gr mama vermeliyim

4 CEVAP

Anonymus985465

Kuru mama vermeyin. Bol suda haşlanmış tavuk göğsü, hindi suyuyla beraber.
Haftada bir balık, ciğer.

Tughal

Kac ay vermeliyim tavuğu, bir de günlük Ne kadar vereceğim

Anonymus985465

Doyduğu zaman yemeyi bırakır Artanı buzdolabında saklar, 3 saat sonra oda sıcaklığında olana kadar bekletip tekrar önüne koyarsınız. Zamanla yeme alışkanlığını (miktar/saat) öğrendiğinizde işiniz kolaylaşır. Kediler acıkınca hareketleriyle belli ederler.

Anonymus985465

Kediler etçil hayvanlar. Sadece fare ve kuş yemek isterler. Birkaç hafta sonra tüm tavuk da haşlayıp yedirebilirsinuz Tavuk göğsünden yağlı olduğundan dışkısı nirmal olduğu sürece yedirmeye devam edebilirsiniz Gönül rahatlığıyla düzenli haşlanmış tavuk, hindi, yağsız kıyma ve haftada bir ciğer, balık, yumurta sarısı yedirebilirsiniz. Kaliteli yaş mama da yedirebilirsiniz.
Suzionline'daki yaş mama kıyaslamalarını da okuyabilirsiniz.
Kedinizin sağlığı ve ileride üzüntü yaşamamak ayrıca bütçenizi de korumak için kuru mama önerMİyorum.
Güle güle büyütün