Happy Cat Mama Bilgi Verir Misiniz?

Efekilic

Happy cat önerir misiniz 1.5 yaşında kısır kedim var içeriği nasıl kullanan varmı? Şimdiden teşekkür ederim 🙏🤍

4 CEVAP

Palyaco

Happy cat urinary kisir kediler icin olanı kullandim guzel mama nd kinoa ile karışık veriyorum diskida hafif koku yapıyor ama kürk güzelliği tüy dökümü sıfır hiç dokulme yok yeni 1 ay oldu baslayali

Efekilic

@Palyaco cevabınız için teşekkür ederim 🤍🙏

Poncimin

Happy Cat tahıllı mama olarak fena değil, tahıllı mama alınacaksa kullanılabilir bir mama. Almanya üretimi, gluten, GDO içermiyor ve doğal antioksidanlar ile korunuyor bunlar iyi. 50 yıllık sektör geçmişleri var. Minkas serisi düşük, ekonomik segment için olan mama serisi. Bu serisinde direkt kısır maması diye geçen tek bir tane maması var. Normalde Minkas Urinary maması kısır kediler için değil yine de belki kullanılabilir. Ama bir üst serisini alabilirseniz daha iyi olur. Üst serisi içerik olarak daha iyi. Minkas kısır kedi mamasının içeriği bu şekilde:

Kanatlı hayvan proteini** (%25), mısır, et unu, buğday unu, buğday, mısır unu, lignoselüloz, balık unu, kümes hayvanları yağı, pancar küspesi* (şekeri alınmış), ayçiçek yağı, elma posası*, sodyum klorür, potasyum klorür, kanola yağı, yucca schidigera* (%0.04)
*kurutulmuş
**kurutulmuş, kısmen hidrolize

Vitamin A 15000 I.E., Vitamin D3 1250 I.E., Vitamin E 75 mg, taurine 1000 mg, DL-Methionine 4500 mg.

Bir üst serisinde ise kısır maması olarak kuzulu, somonlu ve sığırlı çeşitleri var. Sitesinde kuzulu olanın sindirim destekleyici, sığırlı olanın diş sağlığı destekleyici, somonlu olanın ise tüy sağlığı destekleyici olduğu yazıyor. İçerikleri daha iyi. Bu arada Happy Cat'in P et bura da, ev cil al, pet im ce, kol ay mama gibi sitelerde satışı var, benim gördüğüm satışı olan siteler bunlar. Petlebi'de de eskiden satışı vardı ama şuanda satışı yok. Üst serisinden örneğin somonlu kısır mamasının içeriği bu şekilde onu da paylaşayım, kol ay ma ma sitesinde 1,3 kilogramı 148 TL olarak satılıyormuş bütçeniz nedir bilmiyorum ama denemek için alabilirsiniz.

Kanatlı proteini**, et unu, somon unu (%11), mısır unu, pirinç unu, patates gevreği, lignoselüloz (%5.5), hayvansal yağ (kümes hayvanları dahil), pancar küspesi* (şekeri alınmış), ayçiçek yağı (%1.6), hidrolize balık*, elma posası* (%0,8), potasyum klorür, kanola yağı (%0,4), maya*, sodyum klorür, kuru yumurta, deniz yosunu*, keten tohumu (%0,16), hindiba tozu* (%0,15 = 0,1 % inülin), yucca schidigera* (%0,1), midye eti* (%0,05), maya* (özüt, %0,02 = %0,0032 MOS), devedikeni (%0,013), enginar, karahindiba, zencefil, huş yaprağı, ısırgan , papatya, kişniş, biberiye (%0,013), adaçayı, meyan kökü, kekik (Toplam kuru ot: %0,16)
*kurutulmuş
**kurutulmuş, kısmen hidrolize

Vitamin A 17000 I.E., Vitamin D3 1000 I.E., Vitamin E 100 mg, Vitamin B1 4 mg, Vitamin B2 4 mg, Vitamin B6 4 mg, Biotin 500 mcg, Calcium D Pantothenate 10 mg, Niacin 55 mg, Vitamin B12 75 mcg, Vitamin C (sodium calcium ascorbyl phosphate) 30 mg, Choline chloride 60 mg, Taurine 1000 mg, DL-Methionine 4200 mg.

Efekilic

@Poncimin çok teşekkür ederim güzel cevabınız için 🙏🤍