Kedide Gençlik

Pollythelilly

Merhaba.Kedilerde gençlik hastalığı teşhisi nasıl konulur?Hemogramda wbc bakılması dışında yapılan başka test var mı?Wbc normal olmasına rağmen testte pozitif çıkabilir mi? Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

3 CEVAP

byzkpln

Güncel

Heratiko

Merhaba,
Gençlik hastalığında kedi, parvo virüsün vücuda girmesi ve tüm bağışıklık sistemine zarar vermesiyle enfekte olur. Dışkı örneği alınarak parvo virüs mevcut durumuna bakılır.

Pollythelilly

Karması olmayan bir kediyi teste götürücem yeterli bilgi bulamadım internette maalesef.