1,5 Kg Proplan Mama 1 Ay Yetmiyo

Merviiiss

Arkadaşlar 1,5 kg proplan mama kullanıyorum kedim 7 aylık. 1 ay dolmadan paket bitiyor çok mu erken bitiyor sizce çok mu veriyorum mamasını? Sizler günlük öğün olarak ne kadar veriyorsunuz ?

3 CEVAP

byzkpln

Normal aslında. Benimde 7 aylık kedim var ve Hills kullanıyorduk. Denemek için ilk aldığımda 1,5 mama paketinde 21 gün gittiği yazıyordu öylede oldu. 1 ay dolmadan bitti üstelik kedim daha küçüktü ve ek gıdada veriyordum yaş mama haşlama tavuk et balık vs. Şimdi 2 kedim var ve 1 haftada 1 kilo mama yiyorlar 🤦🏻‍♀️ Artık uygun fiyatlı indirimli her siteye bakıp araştırıyorum. Hillsten obivana düştük 🥲

Warriorsans

7 aylık kediler baya mama yiyor gelişim döneminde oldukları için çok kısıtlamamak gerekiyor tabi fazla kilo almadıkça. Mamanın arkasında da günlük kilosuna göre ne kadar yemesi gerektiği yazar. Ben iki kedime de günlük 50 gr mama veriyorum ama ikisi de kısırlar ve exculusion mama kullanıyoruz. Kedimin 7 8 aylık döneminde 110 gr günlük mama yediği oluyordu.

Mirabonibon

Valla ben tabağını ne kadar alıyorsa o kadar dolduruyorum üstelik sokaktakilere de veriyorum yarına kalmıyor her sabah yeniliyorum çook hareketli bir kedi olduğu için kilo problemimiz yok bizimki de çabuk bitiyor