Kedim Bağırarak Kusuyor..

mustafaparlak

Daha dün akşam başladı.Kedim önce yüksek sesle (sanki kızgın bir kediymiş gibi) miyavlıyor ve sonra kusuyor. Dün 5-6 kere kustu ama 2. kusmasından sonra çok az ve tamamen sıvı kustu.Midesini boşalttıktan sonra rahatladı bütün gece rahatça uyudu. Sabah toparlamış gibi olduğu için çok az bir miktar mama verdik (iştahla yedi) ama sonra tekrar bağırarak kustu. İştahı yerinde, hareketli hasta gibi değil.O yüzden veterinere götürmedik daha. Sizce götürmeli miyiz? Ciddi bir şey midir? Ve son olarak sizce neden olmuştur.

14 CEVAP

mehmetkaplan

götür bence veterinere. mama ile ilgili de olabilir ne maması veriyorsun?

Mariana

götürün aynı sorun geçen haftalarda benim kedimde de vardı veterinere götürdüm enfelsiyon dediler tedavi görüyor şuanda

Mariana

çok teşekkür ederim umarım kediniz bir daha kusmaz sizede geçmiş olsun

mehmetkaplan

götür bence veterinere. mama ile ilgili de olabilir ne maması veriyorsun?

mehmetkaplan

götür bence veterinere. mama ile ilgili de olabilir ne maması veriyorsun?

mustafaparlak

Mama olarak Acana Pasifica kullanıyoruz. Şu an gayet iyi huzurlu bir şekilde uyuyor. Bir kere daha kusarsa o zaman veterinere gideceğiz :)

mustafaparlak

Mariana size de çok geçmiş olsun.

Bence tedbir amacli goturun mama kaynakli oldugunu pek dusunmuyorum

betulyasar

Psikolojik rahatsızlıklarda çok yaparlar bunu. Evde bir şey değiştiğinde hoşlanmadığı insanlar eve geldiğinde ve ya başka bir rahatsızlığını dile getirmeye çalıştığında kusabilir bağırabilir dışkısını evin her hangi bir yerine yapabilir kediler. Evde hoşnut olmadığı bir şey olmadığına (ve ya yakın zamanda) emin olun. Sonrasında genel bir muayene gidin derim başka bir rahatsızlığı olabilir vücut da sizin dikkatinizi çekmek içinde bu yönteme başvurmuş olabilir. Arkadaşlar mamadan kaynaklı olabilir demişler. Evet bu da mümkün kullandığınız mamanın içinde kedinizin vücuduna alerji yapabilecek bir madde de olabilir. Bunları siz gözlemlerinizle anlayamazsınız dediğim gibi genel bir kontrol şart.

yumi633

Benim kedimde de olmustu ic parazit cikti bence acil doktora götürün

00ozlm00

Kediler diliyle vücudunu temizlediği için doğal olarak boğazına veya miğdesine tüy kaçmış olabilir.Veya yediği mama bayat olabilir (miğdesindeki tüyleri çıkartmak için macun var onu mamasının üstüne koyabilirsin)

potato17

bence veterinere götür.

kernelpanic

Sirf bu baslig yazmak icin uye oldum.

Biraz once veterinerden dondum. Kusma sikayetiyle goturmustym kedimi ciddi olcude parazit varmis. Bagisiklik guclendirici igne yaptilar vs.

Demem o ki olay hayati risk tasiyacak hale gelebilir veya suan da oyle olabilir. Acilen goturun veterinere.

alasbaydan

Böyle durumlarda parazit olma ihtimali var, bir veterinere danışın derim.