Köpek Tüyü, Gezdirme Sorunu

Raubeyaz

Bir yerde okuduğuma göre stresten enerji atamamaktan köpekler aşırı tüy dökebiliyorlarmış. Ares yasaklı ırk olduğu için hiçbir şekilde enerji atacağı yer yok, tasmasını açıp etrafta rahatça oynasın koşsun istediği gibi desek yok. Hayatınızda görüp görebileceğiniz en şımarık en uysal yasaklı ırk.
Kimseye saldırmaz diğer hayvanlarla bile oyun ister. Gel gör ki kötü sahipler yüzünden tüm canlar hapis oldu. Gerçekten Ares'in kendini özgür hissettiğini sanmıyorum. Erkek arkadaşım işe başladı iyice huzursuz oluyor.
Aresi sabah tuvalete çıkarıp hemen eve sokuyor. Akşam işten gelince de yorgun olduğu için çok tutmadan yarım saat yürütüp sokuyor.
İşe girmeden önce en azından uzun süre yürütüyordu oynatıyordu top sahasında ama şimdi hiç olmuyor. Enerjisini de atamıyor Ares.
Evde strese giriyor doğal olarak. Sürekli yürümek köpeği yormaz ama insanı yorar bunun için de köpeğin özgürce oynayacağı yer olması lazım. Ama devlet ve insanlar yüzünden kötü durumda pitbull ırkları. Ağızlık var ısırmaz diye yanımızdan geçiyorlar, komik olan şu ki ısıracak saldıracak hayvan ağızlığı öyle güzel çıkartır ki...
Evi her gün 3 kere süpürüp siliyoruz, çok koku yapıyor tüyü camların hepsi her gün her saat açık.
Siteye mescit yaptılar tamam, koca çimenlik alana ikinci mescidi yaptılar. O kadar çocuk var ikinci bir saha, ve ya köpek besleyen onca insan için köpeklere alan yapan yok.
Söylediğim yanlış anlaşılmasın ama çocukların parkı mescidle mesafeli bile değil. Sevgililer içenler sıçanlar banklar da, mescit de ezan namaz biraz garip. Köpekler sahada oynayan çocuklar namaz kılmaya gidecek değil sonuçta.
2 tane mescit parkın içinde olur mu?
Valla artık ne diyeceğimi şaşırdım.
Yasağı getiren keşke o hayvanları da düşünüp bir şey yapsa. Diğer köpekler özgürce gezerken biz çimenlere sokup tuvaletini bile yaptıramıyoruz.

9 CEVAP

thesimba

durumunuzu bilmiyorum ama stresini atıp koşturması gereken bir alan olması gerekli. yaşadığınız şehirde ormanlık alan gibi piknik alanları vs bri yer varsa sabah erken saatlerde götürmekte fayda var bence. ya da erken saatlerde gezdirmekte. kötü köpek yoktur kötü sahip vardır kesinlikle. köpeğinizin tatlış bir bebek olduğuna eminim. keşke böyle şeyler yaşanmasa. bu hayvanlar bir rahat nefes alsa.

Superisi814

Acaba siz hiç gezdiremiyor musunuz?
Bu kadar imkansız mı bu canın biraz daha gezebilmesi?
Komşum köpeğini bana emanet etmişti ilk geldiğinde Gece 12, 1,3,5 ,Sabah7
Üç hafta her gün gezdirdim
Bu şekilde yapamazsınız elbette ama o can heba olur
Hani yorgunluğunu anlıyorum ama sizler de biraz daha emek vermezseniz, o can sağlığı bozulur.İnsallah size yakin mesafede orman filan vardır, kosusturabilicegi..Kolaylıklar dilerim

Mirabonibon

Çok üzüldüm miniğe gerçekten ben internette okudum da ağızlıksız, tasmasız ve pasaportsuz gezdirilmeyecekler yazıyor yani bunları yanınıza alsanız, yapsanız bir sorun olur mu ki

Mirabonibon

Hayvanın yaşadığı stresi tahmin bile edemiyorum bir şeyler yapmalısınız :(

Warriorsans

Çok üzüldüm en azından siz de biraz daha fazla çıkartmaya çalışabilirsiniz bilmiyorum ne yapılabilir zor bir durummuş. Küçücük çocukların elinde zincire bağlı pitbullar diğer hayvanlara falan saldırtıyorlardı, bu yasaklar kısmen iyi oldu ama bir çok hayvan açısından çok kötü oldu.

Raubeyaz

Polislerin sürekli geldiği yerde yaşıyoruz, tasmasını çıkarsak şikayet ediyorlar cins insanlar.
Sitenin aşağısında dağlık alan var ama orada da hep inekler çoban köpekleri oluyor

Raubeyaz

Elimizden geleni yapıyoruz.
Evde olabildiğince yoruyoruz, imkan oldukça sahile götürüyoruz ama bunlar yetmiyor.
Malesef herkes yasaklı ırkları sokağa attı çoğu da verdi artık bakan çok az çünkü özgür olamıyor hayvanlar ve bizi de etkiliyor. Hergün birine laf yetiştiriyoruz. Köpek parkı istanbul da sürekli oraya da götüremeyiz.
Bir çözüm yolu olacaksa bunuda devlet düşünmeli

Whitedog

merhabalar, aslında yaşına ve enerjisine uygun bir egzersiz programıyla enerjisini çok rahat atabilirsiniz, dışarıda yürümek onu yormaz değil, gayet de yorar. yeni kokular, değişkenler, yürüyüş, bunlar köpeği yorar, yormayacak olsaydı köpekler gezdirilmiyor olurdu. sabah/ akşamüstü/ gece yürüyüşleri bu noktada önemli, minimum 40dk-1 saatten yürüyüşler bir köpeği mutlu eder, keşfetmesine izin verdiğinizde köpek yorulur. sadece tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra eve geldiyseniz evde de yürüyüş yapabilirsiniz, tasma ve kayış eşliğinde biz evde günde 30 dk yürüyoruz ortalama, hem köpek dostun size güvenini pekiştirmiş olursunuz hem de aktivite olmuş olur. çayır çimen dörtnala koşması tabii ki çok daha iyi fakat koşabileceği yer yok diye egzersiz ihtiyacını goz ardı edemeyiz. bizim yakınlarımızda hiçbir saha veya etrafı çevrili alan yok, her gün dışarı çıkıp sosyalleşip zihnini de yorarak 7 senemizi geçirdik. ayrıca zihinsel yorgunluk için kong oyuncakları var, gerçekten etkililer, onlara da bakabilirsiniz

Whitedog

merhabalar, aslında yaşına ve enerjisine uygun bir egzersiz programıyla enerjisini çok rahat atabilirsiniz, dışarıda yürümek onu yormaz değil, gayet de yorar. yeni kokular, değişkenler, yürüyüş, bunlar köpeği yorar, yormayacak olsaydı köpekler gezdirilmiyor olurdu. sabah/ akşamüstü/ gece yürüyüşleri bu noktada önemli, minimum 40dk-1 saatten yürüyüşler bir köpeği mutlu eder, keşfetmesine izin verdiğinizde köpek yorulur. sadece tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra eve geldiyseniz evde de yürüyüş yapabilirsiniz, tasma ve kayış eşliğinde biz evde günde 30 dk yürüyoruz ortalama, hem köpek dostun size güvenini pekiştirmiş olursunuz hem de aktivite olmuş olur. çayır çimen dörtnala koşması tabii ki çok daha iyi fakat koşabileceği yer yok diye egzersiz ihtiyacını goz ardı edemeyiz. bizim yakınlarımızda hiçbir saha veya etrafı çevrili alan yok, her gün dışarı çıkıp sosyalleşip zihnini de yorarak 7 senemizi geçirdik. ayrıca zihinsel yorgunluk için kong oyuncakları var, gerçekten etkililer, onlara da bakabilirsiniz