Kedim 8 Günde 2 Kere Kustu

Hayvanasigi0

Merhabalar dişi kısır tekir kedim 22 haziran ve bugün kustu fotografini ekleyeceğim bugünün normal mi

4 CEVAP

Lolakim__

Merhabalar, yüksek ihtimal bir şey yuttuğu için kusuyordur. ve onu çıkarmaya çalışıyordur. Eğer kusma sıklığı artarsa veterinere götürmenizi öneririm.

buusracikk

Gün içinde 3 den fazla kusmalar tehlikeli olabiliyor. Safra kusmuş kediniz bunun birçok sebebi olabilir yabancı cisim, üşütme, gastrit, parazit, tüy çıkarma vs gibi. Dışkısını takip edin ishali veya kabızlığı varsa ve mama yemiyorsa veterinere gitmeniz gerekir

Hayvanasigi0

@Lolakim__ öyle düşündüğüm için veterinere götürmüştüm ama röntgende bir şey çıkmadı

Hayvanasigi0

@buusracikk parazitten şüphelendim çünkü ilk defa iç parazit için ense damlasi yapıldığını gördüm biz de onu yaptirdik veterinerde 1.5 ay önce ama yaradı mi bilmiyorum birde bizim balkonda file var kusmadan önceki gece balkonda yatmisti belki üşütmüştür soğuk sonucra geceleri teşekkür ederim 🙏