Bu Mamayi Tercih Etmeliyim

AhsenAise

Rotasyonumuza eklenebilir bir mama mı?

Ürün Açıklaması
Ham Protein (Crude Protein) %36, Ham Yağ İçeriği (Crude Fat) %16, Ham Kül (Crude Ash) %7.5, Ham Selüloz (Crude Fibre) %3, Vitamin A (3a672a) 18000 IU/kg, Vitamin D3 (3a671) 1500 IU/kg, Vitamin E (3a700) 200 mg/kg, Vitamin C (StayC) 200 mg/kg, Taurine / Taurin 1500 mg

İçindekiler
Kurutulmuş hayvansal protein (et ve et ürünleri), pirinç, mısır, yulaf, arpa, rafine tavuk yağı, kurutulmuş bira mayası, keten tohumu, balık unu, balık yağı, mısır glüteni, aroma, tuz, prebiyotik FOS-MOS, vitamin ve mineral takviyeleri, taurine.

Kullanım Talimatları
Kalsiyum, Fosfor, Sodyum, Bakır (Sülfat olarak), Çinko (Sülfat olarak), Çinko (Şelat olarak), Manganez (Sülfat olarak), Selenyum (Selenit olarak), Kolin Klorür, Vit.A, Vit.D, Vit.E, Vit.C, Vit.B1, Vit.B2, Vit.B3 (Niasin), Vit.B5, Vit.B6, Vit.B8 (İnositol), Vit.B9 (Folik Asit), Vit.B12, Vit.K, Demir.

7 CEVAP

Warriorsans

Ben olsam kullanmazdım, taze et içeriği yok, tuz ve aromalar içeriyor. Bunlar güzel şeyler değil.

Anonymus985465

Kaliteli bir mamanın içinde herşeyden önce et olmalı. Özellikle yavrularda et oranı daha yüksek olmalı.
Ayrıca ham kül oranı düşük, tatlandırıcı, katkı maddeleri, gluten ve tahıl olmamalı.
Kediler etçil hayvanlar. Sadece fare ve kuş yemek isterler. Gönül rahatlığıyla hergün haşlanmış tavuk, hindi, yağsız kıyma ve haftada bir ciğer, balık, yumurta sarısı yedirebilirsiniz. Kaliteli yaş mama da yedirebilirsiniz.
Suzionline'daki yaş mama kıyaslamalarını da okumalısınız. 11 kedim olduğundan mecburen kuru mama da yediriyorum. Sanabelke Urinary ve sensitive+outdoor+balıklı.
Mama endüstrisinden komisyon alan veterinerler asla yaş mama ve tavuk önermezler ve kuru mamayı göklere çıkarırlar.
Kedinizin sağlığı ve ileride üzüntü yaşamamak ayrıca bütçenizi de korumak için kuru mama önermiyorum.
Güle güle büyütün

AhsenAise

Yanıtınız için teşekkür ederim, kuru mama benim de içime sinen bir gıda değil , tavuk göğsü,tavuk ciğeri, haşlanmış yumurta,yoğurt ,dana sakatat, koç yumurtası ve türevleri ile duyuruyoruz yavrumuzu ,lakin günde iki öğün de kuru mama vermek ""maalesef "" daha rahat oluyor,bir kaç günlük tatillerde onunla ilgilenecek kimse olmadığı için kuru mama bir nevi kurtarıcı oluyor,güzel dileklerinize teşekkür ederim ,bilmukabele

AhsenAise

Warriorsans teşekkür ediyorum yanıtınız için, taze et sürekli ve ana gıdası ,bu nedenle içerikte ki et orani mühim değil bizim için,
lakin özellikle yaz aylarında kuru mama rahatlatan bir seçenek oluyor biz kedi annelerini

NorthNight

Ben olsam tercih etmezdim. Taze et yok, kaldıki hayvansal proteinin ne kadar olduğu bile belirtilmemiş.

AhsenAise

*Etmelimiyim??

AhsenAise

NorthNight teşekkür ederim