Doberman Mı Labrador Mu?

Cineheart

Merhaba. 2 ırk arasında kaldım. Karakteri görünümü için doberman almayı düşünüyorum. Ama ilk köpeğim olacağı için biraz endişeliyim. Dominant bir ırk olması benim onu eğitmemin psikolojik olarak zor olması anlamına mı gelir? Bir taraftan da Labrador düşünüyorum, ama doberman kadar koruyucu değil. Yani ilk köpeğim olacak ve koruyucu olması önemli. Tavsiyelerinizi bekliyorum

6 CEVAP

KedimVar

İlk köpeğiniz olacaksa labrador alın. Doberman dominant bir ırk olduğu için ilk kez köpek besleyecekler için uygun değil. Ama labrador retriever ilk kez köpek besleyecekseniz çok güzel bir seçim.

Zeynepmila

Kesinlie labrodor alin ancak gunluk gezdirmeniz onemli eger apartman hayatinda yasiyorsaniz zor olur cunku labrador gunluk gezmezse cabuk kilo alabilir bu yuzden cok enerjiktir bu secenekleri degerlendirin isterseniz

Zeynepmila

Ilk kopek olarak daha az gezdirme isteyen kopekleri dusunun vaktiniz yoksa

zeynepgurgen

Burada da bir sürü labrador ilanı var onları inceleyebilirsiniz. :)

deniz_berkan

7 sene doberman baktım..ilk deneyiminiz ise doberman almayın sakın dominant bir köpektir tecrübeli olmanız gerek

Cineheart

Teşekkür ederim bilgileriniz için. Labrador alırım)