Mama Konusunda Yardımcı Olur Musunuz?

Merhaba, uzun zamandır kedilerim için herhangi bir mamada sabit kalamıyorum. 10 kg Exclusion bitirdik birkaç ay önce, veteriner içerisindeki yüksek protein oranının alerjik yapılı kedime kötü geleceğini söylediği için yenilemedim, zaten fiyatı da aşırı yükseldi. Sonrasında hem alerjik kedime iyi gelmesini umarak, hem de kaliteli bir marka olmasının bilincinde olarak Brit Care kullanmaya başladım, 2 kg aldım, deli ishal yaptı… Zar zor bitirdim. İdarelik Proplan & Royal Canin arası mekik dokudum birkaç hafta 1 kg 1 kg olacak şeklinde, ne zaman rotasyonda fikirsiz kalsam klasik markalara başvuruyorum nedense. Kedilerim Royal Canin’i asla iştahlı yemediler ama Proplan’a genel bir bayılıyorlar. İsterim tabii ki 10 kg alayım yesinler bayıla bayıla ama inanılmaz pahalı benim için, alamıyorum. Bu yüzden biraz araştırma sonucu Golosi’ye geçtim, 1,5 kg sipariş ettim ve şu an elimde kalan Proplan’la karıştırarak veriyorum. Beğenmelerini çok umdum çünkü fiyatı oldukça uygun bir mama ama gelin görün ki kedilerim karıştırdığım mamanın arasından Proplan’ları seçiyorlar resmen Golosi’leri bırakıyorlar? Ben ne yapmalıyım şimdi? Ciddi ciddi öneriye ihtiyacım var. Çok Bozita almak istiyorum, aşırı hevesliydim Exclusion bitse de geçsem diye ama fiyatı bir 600’ü görmeden ne yazık ki imkansız, Sanabelle mi denesem? Bir de işin kötü yani 1 hafta sonra şehir dışına çıkacağım, arkadaşım gelecek ara sıra kedilerimde ilgilenecek. O zamana kadar acil mamanın stoğunu yapmam lazım. Ne önerirsiniz bana? Mümkünse 10 kg’lık fiyatı 600-650tl’yi geçmeyecek önerilere ihtiyacım var, çok acil… Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

5 CEVAP

Keyfimbilir

Yedikleri mamadan şaşmamak lazım şehir dışına çıkacağınız için. Bir de mama derdiyle yediler yemediler ishal yaptı vs iyice stres olursunuz. Exclusion de sorun yoksa ondan devam edebilirsiniz veya proplan.

Anonymus683514

Exclusion monoproteinde RC ve proplandan daha az protein var. Çok yüksek proteinli bir mama da değil zaten. Vet neden öyle demiş bilemedim. Bence kendisine mama da sorabilirsiniz. Sanabelle veya golosi denemek iyi fikir doğru düşünmüşsünüz bence. Ben olsam imkan varsa exclusion a devam ederdim

Dediklerinizi anlıyorum ama Exclusion olmuş 800 küsür, Proplan 900 küsür… neyse en kötü küçük porsiyonlarda alıp çaresine döndükten sonra bakacağım. Teşekkürler

Palyaco

Exclusion a protein cok diyen o veterinerden veteriner olmaz RC ve proplan glutenli gluten obez riski heleki proplan tam bir obez yapıcı mamadir

Palyaco

Brit care 10 kediden 8 ini ishal yapıyor