Kedim Çiftleşmek İstiyor

selin1234

Benim erkek kedim var. Bazenleri garip bir şekilde hırrlayıp miyavliyor ve elimi ısırıyor. Bırakmıyor. Bir peluş oyuncak var. Onu alıyor. Üstüne uzanıyor. Çiftleşmeye çalışıyor. Aldığımda da indiriyor bana saldırıyor. Durumum olmadığı için çiftleştirmek istemiyorum. Yavrularına bakamam. Kısırlaştırmak da istemiyorum. Yazık günah diye yani bence doğru değil. Kedim 9 aylık ne yapmalıyım? Lütfen acilllll bilgi verin.

15 CEVAP

kedilikizzz

Bu şekilde hem kedinizi hem de kendinizi yıpratırsınız ama. Bir süre sonra evin içine bazı bölgelere çişini yaparak kokusunu bırakmaya çalışacak ki bu çok zor bi dönem. Her yere işeyebilir. Kendisi çiftleşemediği için zaten stres olacak hep. Yani ikisinden birini yaptırmalısınız yoksa daha da artarak şiddetlenecek bu tepkiler. Yazık değil günah değil ikisinden birini yaptırmazsanız yazık olacak kediye.

dollfacepersian

Kediniz çiftleşmek için küçük, zaten çiftleşme bunun çözümü değil. Ne kadar çiftleşirse çiftleşsin yine isteyecektir.Kısırlaştırma konusunda ise ne yazık ne günah. Kendi düşüncenize göre doğru olmadığı bunun onlar için hem bedensel hem psikolojik birçok yararı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Lütfen şu yazıyı baştan sona okuyun https://kedilibirhayat.com/2013/11/26/neden-kedilerimizi-kisirlastirmaliyiz/

mehmetkaplan

2 seçenekten başka bir alternatifiniz görünmüyor. eş bulun. internetten bu gibi sitelerde evcil hayvanlarına eş arayanlar var çifteşsinler yada kısırlaştırın. yoksa işiniz iş.

Alpse

Kısır bir dişi bulun onunla çifleşsin...
Sizin için geçici bir çözüm...

Odinbey

kedinizi kısırlaştırmak ömrünü uzatır ve daha sağlıklı mutlu bir yaşama sahip olur

Ixterene

Kısırlaştıracaksın günah falan değil evinin her yerine işer sonra görürsün

cvc

onuralpaslan

yaşı biraz küçük hep ister ya çifleştirmen gerekir yada kısırlaştırman farklı şehirdesindir diye kendi veterinerimi önermedim fakat iyi bir veterinere gidip yüz yüze görüşüp konu hakında daha iyi bir karar alman gerekir bir veteriner bence internet çöplüğünden daha güzel aydınlatır aklındaki soruları ona görede karar verirsin bende öyle yapacağım çünkü

zeynepgurgen

Yazık günah dediğiniz şey kısırlaştırma mı?

mihriii

çiftleşse de kızgınlığı devam edicek boşu boşuna stres olmasın hayvan kısırlaştırmanın bir çok yararı var onun sağlığı için

Renklipati

4 yıl önceki konu

mihriii

lmdpmspsmdp evet yaa biri yrni cevaplamıl ben de yeni soru sandım

Anonymus552223

Kisirlastirmak yazik gunah degil, kisirlastirmamak yazik gunah

Zeynepulku

Kisirlastiracaksiniz başka çözüm yok. Yazık günah falan değil. İki gün sonra evden kaçacak hastalanarak, araba carpakcak, kedileri hamile bırakacak o zaman daha büyük günah olacak.

ruthiees

kısırlaştırmak yazık ya da günah birşey değil gereklidir. kötü birşeyolsa ne veterinerler kısırlaştırır ne de insanlar kısırlaştırmak isterler asıl günah olan siizn yaptığınız hayvana ne eş buluyorsunuz ne de kısırlaştırıyorsunuz sonrada burada yakınıyorsunuz.