Scottish Fold Eklem Ağrısı İçin Yapılabilecek Hiçbir Şey Yok Mu?

Merhaba yakında 1 yaşına girecek bir scottish folda sahibim son bir haftadır ara sıra topallıyor ve hiç oturur pozisyonda durmuyor hep yan tarafına yatıyor. ( Eskiden böyle değildi). Veterinere götürdüm glikozamin ve tip 2 kollojen verdi. Hastaligin ilerleyebilecegini söyledi. Biraz internete baktım tedavisi olmadigi yaziyor ama ne yapmamiz gerektigi hakkinda bir sey bulamadim. Basina gelen arkadaslar ne yaptiniz? hastalik ne hizda ilerliyor? tavsiyeleriniz var mi?

19 CEVAP

Warriorsans

Bu konuda iyi hekimlere danışıp en iyi ürünleri kullanmalısınız, kediniz yemiyorsa yaş mamasına karıştırıp verebilirsiniz. Bu konuda bir bilgim yok ama tedavi edilemeyen bir durum olması çok üzücü, ömrü boyunca görüntüsü insanların gözüne hoş geliyor diye acı çekecek. Gerçekten insanlık iğrenç bir varlık

yumak_bey

geçmiş olsun :( biz şükür öyle bir şey yaşamadık ayağının üstüne yatıyor kalınca topallıyor uyuştuğu için (ayağının üstüne uzun süre yatıyor çünkü) iki-üç adım attıktan sonra normal yürümeye başlıyor.

Benim kedimde söylediğiniz gibi kalkınca topallıyor diğer durumlarda normal yürüyor ama genelde hep yatmayı tercih ediyor fazla yürümüyor. Bazen kalktıktan birkaç adım sonra tekrar yatıyor. Veterinere gittiğimizde normal yürüdü mesela ama glukozamin ve kolojene başladık. Siz de veterinerinize danışın isterseniz hastalığın erken evresi olabilir.

Bugün kuru mamasını yattığı yerden yediğini gördüm. Hastalık galiba çok hızlı ilerliyor. Yarın tekrar veterinere gideceğim.