Kedim Balkon Kapısını Tırmalıyor

mehmetkaplan

Kedim iyice zıvanadan çıktı, kapıyı tırmalıyor patileriyle kapıya dayanıyor. kapıyı açtım bende çıktı balkona ardından kapadım sabaha kadar orada bırakmayı düşünüyorum ve sorum şu niye balkona çıkmak ister kediler? yada benim kedim uyuyordu bir anda kalkıp balkon kapısını tırmalamaya başladı?ev sıcak balkon soğuk amacı ne olabilir?

13 CEVAP

Elifinkedileri

Benimkilerden tekir olanda oyle malesef inanin cok huysuz çileden çıkardığı oluyor bazen ne istedigini kendisinin bile bilmedigini düşünüyorum dışarısı için cok ısrar ediyor çıkarıyorum izliyor bir süre sonra tekrar giriyor ama rutin olarak bunu bize yaptiriyor bide çim aradığını sonradan fark ettim onu yedigi zaman biraz daha rahatliyor

Elifinkedileri

Hava almak istiyor olabilir ama sabaha kadar orda birakmanin cok saglikli olacagini düşünmüyorum cok soguk

mehmetkaplan

çimde alacağım sipariş ettim ama her gün daha da kötüye gidiyor ne yapacağımı şaşırdım kaç gündür bende onla uğraşmaktan geç yatıyorum geçen duvara paralel bir yatağım vardı onun tepesine çıkmış düşse altında kalabilrdi, ne istediğini bilmiyorum amacı ne anlamıyorum

mehmetkaplan

mama ve su kabının olduğu kapalı balkon havalı ama oraya sadece mama yada su içmeye gidiyor açık balkonda ısrarcı olmasını anlayamıyorum

Elifinkedileri

Sokaktan sahiplenmediyseniz eger sahiplendiginiz kisi yakinsa baska kedisi varsa 2 gunde bir oynamasini saglayin olmazsa belki birlikte oynayacagi yorulacagi arkadas iyi gelir kisirlastiktan sonra zaten cok hareket etmiyorlar

Elifinkedileri

Sokaktan sahiplenmediyseniz eger sahiplendiginiz kisi yakinsa baska kedisi varsa 2 gunde bir oynamasini saglayin olmazsa belki birlikte oynayacagi yorulacagi arkadas iyi gelir kisirlastiktan sonra zaten cok hareket etmiyorlar

mehmetkaplan

uzakta evi o kişininde, zaten sahiplendirme amacı o kişinin kedileri benim kediyi dövdüğü içindi. bende başka kedi sahiplenemem maddiyatı sarsar hem aklım zaten bunda diğeri de olursa ne yaparım bilmiyorum

Elifinkedileri

Millet depresyona girince kedi sahiplenir bizimkilerde bizi depresyona sokar :) zor valla ya bu deveyi gütmeli ya bu diyardan gitmeli bir sekilde duzene girer de sabretmeniz lazım bizler ne desek de bos aslinda surekli siz birliktesiniz onunla her halini siz biliyorsunuz keske yakinlarinizda daha tecrubeli kisi olsada bide o izlese davranislarini

dışarı çıkmak istiyor olabilir

yaseminece

Bizimki de tam bir tekir sürekli balkona çıkmak istiyor.Çıkarıyoruz biz de diğer kedilere bakıyor balkondan.1. Katta oturduğumuz için bikaç kere bahçemize atladı fakat kaçmadı camımın önüne geldi yine:) Hava almak istiyordur muhtemelen nasıl biz de sürekli evde olunca bunalıyoruz öyle bir şeydir sanırsam

Zeynooo

Bunaliyor demekki yarim saat izin veri basinda bekleyin derim . Kediniz icin cok uzuluyirum umarim bir an once duzelir.

Mehmet bey acikcasi ben kedinizin destek almasi gerektigi gorusundeyim psikolojisi bozulmus bence cunku son zamanlar surekli problemler yasiyorsunuz tabi ki bu benim gorusum yasadiginiz diger problemleri goz onune alarak size bu tavsiyede bulunuyorum yoksa balkona cikmak istedigi icin degil

mehmetkaplan

pazartesi veterinere gideceğim sırtını elleyince kısık sesle miyavlıyor sanki acıyor gibi düşmenin etkisi var sanırım hala yada artık psikolojik olarak miyavlama gereği duyuyor şuan balkonda dışarıyı izliyor bir süre görmezden gelicem kendi halinde takılıyor şuan