Kısırlaştırma Sonrası Tuvalet Ve Yakalık Sorunu

tursubebe

Dün kedim Turşu'yu kısırlaştırdım. Veterinerden alırken yakalık takılmıştı ve 10 gün boyunca takmam gerektiği söylendi ama eve geldiğimizde Turşu yakalıktan çok rahatsızdı, kendini yerlere attı en son dikişini kanatınca yakalığı çıkarmak zorunda kaldım. Dünden beri dikişini yalamasın diye başından ayrılmadım, gece uyku uyumadım. Yakalık yerine önerebileceğiniz bir çözüm var mıdır?
İkinci olarak, dünden beri 3 kere çişini yaptı ama daha kakasını yapamadı. Normal midir acaba? İyi akşamlar herkese.

5 CEVAP

Warriorsans

Kediler için ameliyat kıyafeti satılıyor onlardan alabilirsiniz yada yeni doğan bebek zıbınını giydirebilirsiniz. Ben zıbın giydirmiştim rahat etmişti yoksa asla yakalıkla yürüyemiyordu bile

komurlolis

bebek zıbını giydirenler var bir seçenek olarak, ben yakalık takılmasından yanayım ama evet strese giriyor ama yapacak bir şey yok. yemek yerken, tuvalete girerken çıkarıyorum ben. zaten dikişleri 2-3 günde kaynıyor sonra da tamamen çıkarıyorum. ama veteriner 10 gün dediyse çıkarmayın siz dikişlerin düşmesini bekleyin. kaka yapmaması da normal

NorthNight

Yenidoğan bedeni zıbınlar genelde uygun oluyor ama onunda içinde çıkmaya çalışabilir dikkat edin. Opak külotlu çorapların bacak kısmıda olur hem sıcaktan bunaltmaz biraz daha ince olduğu için hemde daha elastik olduğu için rahat giydirirsiniz.

Anestezi etkisiyle bağırsak fonksiyonu ve hareketleride azalıyor. Kaka yapmaması normal ama ilk kakasını yapana kadar kuru mama vermeyin kabız olur çok daha zorlanır.

tursubebe

Sabah taytımın paçasını kesip kıyafet yapmıştım, arka bacaklarıyla çıkarmaya çalıştı gün boyunca. O zaman yarın zıbın alıp deneyeyim. Çok teşekkürler cevap için

tursubebe

@NorthNight Çorap çok mantıklıymış, hemen deneyeceğim. Eve geldiğinden beri yaş mama vermiştim, iyi olmuşş. Cevap için çok teşekkürler