Çok Acil! Her An Ölebilir! Karaciğer Ve Böbrek İflası

Ozgcrn

Arkadaşlar merhaba, soğuk algınlığı enfeksiyon şikayeti nedeniyle hasta olan sokağa atılmış bir tekir sahiplendik. Veteriner önce sarılıktan şüphelenmiş daha sonra soğuk algınlığı olduğunu dile getirmiş bize ilaçlarıyla birlikte verildi. Durumu düzelir gibi oldu atlamaya zıplamaya dolaşmaya başladı. Konuşan bir kediydi. Kuru mama yemiyor sadece yaş mama yiyor kabından su içmiyor sadece akan çeşmeden içiyordu. Önceki evinden alışkanlıkları diye düşündük. Ancak son birkaç gündür durumu kötüleşti. Miyavlamalar yerini inleme tarzı seslere bıraktı. Su içmeyi kesti, yaş mama yemedi. Tavuk, kırmızı et, ton balığı ne denediysek yemedi. Evinden asla çıkmadı çıkarsak da dolaşıp evine girmeye başladı. (Odaya almazsak koltukta benim tshirtüme sarılıp uyuyordu, evinde uyumazdı). Bugün veterinere gittiğinde veteriner sarılığın çok üst seviye olduğunu diğer veterinerin bunu nasıl fark edemediğini sordu. Sarılığının olduğunun farkındaydık ama vitamin takviyesi artı beslenme ile geçebileceğini üşütmesinden dolayı enfeksiyonun sarılığa neden olduğunu düşünmüştük. Kontroller yapıldığında karaciğerinin ve böbreklerinin iflas ettiğini, 1 saat sonra dahi ölebileceği söyledi vet. Şu an küvözde serum takviyesi alıyor. Su ve yemeğe karşı isteksizliği de bu nedenle oluşmuş.
Veteriner masrafları 15 bin ile 16 bin arasında olabileceği söylendi. Ellerinde gerekli makineler olmadığı için daha donanımlı bir hastaneye götürülmesi gerektiğini söylediler. Ancak ne yazık ki bunu karşılayacak gücümüz hiçbir şekilde yok.
Lütfen yardım edin, akıl verin. Her türlü öneriye fikre açığız. Perişan haldeyiz.

13 CEVAP

byzkpln

Vah yavrum çok üzüldüm 😣 Özel kliniklerin yanına yanaşılmıyor maalesef ki. Bulunduğunuz şehirde veteriner fakültesi varmı ? Fiyatları daha makul ve daha fazla hekim oluyor

byzkpln

Bursa Nilüfer’de veteriner fakültesi hayvan hastanesi varmış. 7/24 açık acili varmış. Telefonla arayıp teyit ettirin. Elinizde olan sonuçlar ile birlikte hemen acile götürün. Başhekim veya öğretim üyesi talep edin fiyatları hem uygun hemde daha donanımlı oluyor. Asistan olmamasına önem gösterin

byzkpln

Bursa konumunuzda gösteriyor o yüzden araştırmıştım. İstanbul içinde Fatih hastanesini duymuştum. 7/24 açık mı bilmiyorum. Allahım şifa versin inşallah 🙏🏻 İçinizi rahat tutun stres yapmayın. Stresinizi algılıyorlar daha çok üzülüyorlar. Pozitif düşünün pozitif olsun. İmkansız gibi görünen çoğu yavrucak bi şekilde hayata tutunuyor ❤️‍🩹

byzkpln

Özge hanım sizin için aradım. 7/24 açıklarmış. Hemen gelin dediler kediniz hakkında bilgide verdim. Müdahale ediceklermiş. Cüzii miktarda ödeme alıyoruz dediler.
Adres burası: Turgut özel millet caddesi No:170 Çapa tıp fakültesinden Topkapı istikametine doğru 120 metre ilerde
Telefon: 0212 521 34 00 - 0531 403 52 55

byzkpln

Gitmeden önce yine bi arayın. Hangi işlemler için donanım gerekiyor öğrenin. Telefondaki beyfendi yardımcı oluyor 🙏🏻 Umarım şifa bulur. Buradan lütfen haber verin. Çok geçmiş olsun

martuyl

Maddi anlamda tavsiye veremeyecegim, benim aklima gelen seyleri cok asiyor. Ama destek olmak icin yazmak istedim. Teyzem kedisini dun ogleden sonra bobrek yetmezliginden kaybetti. Veterinere goturdugunde cok gec kalmis, yogun bakima alinmisti ama maalesef.. Umarım siz zamaninda yetismissinizdir.

Ozgcrn

@martuyl maalesef bize sadece soğuk algınlığı enfeksiyon denilmişti. Zaten 2 haftadır bizimle daha yeni 3. Haftaya girdik. Veterinerlerin dediğine göre çok geç kalınmış. Çok olumsuz konuşanlar var. Hiçbirinin birkaç gün daha yaşayabileceğinden ümidi yok ne yazık ki

Ozgcrn

Teşekkür ederiz, oğlumuzu kaybettik.

Ozgcrn

Maalesef Bursada değil İstanbuldayız. Şu anda bakıp araştırıyoruz. Çok teşekkür ederiz :(

Ozgcrn

@byzkpln veterinerlerle görüşüyoruz uyutmayı teklif eden oldu, yapacak bir şey yok diyen oldu. Bir veteriner sabaha çıkarsa getirin yatıralım dedi. Şimdi verdiğiniz numarayı da arayacağız. Konumu değiştirmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Çok teşekkür ederim

yumak_bey

geçmiş olsun çok üzüldüm :(((( güncel kalsın diye yazıyorum.

zey940

Başınız sağ olsun çok üzüldüm 😥

martuyl

Ben de çok uzuldum :/ Şu anki ruh durumunuzu o kadar iyi anlayabiliyorum ki, aynı duyguları yaşadık teyzemin kedisiyle :/ Az önce kalan kumunu poşete baglayıp çöpe attık :/ Böbrek yetmezliginde kurtulan çok az oluyormuş ama :/