Kahverengi Noktalar

Zeynooo

Arkadaşlar bu bebisi insaatta buldum yaklasik3 aylik vet e gidip ic ve dis parazitimizi yaptirdik . Gozlerinin aktigini agzinin etrafinin kucuk kahverengi nokta doldugunu soyledim . Veteriner bana antibiyotik tedavisi baslamaliyiz dedi benim kafama yatmadi cok kucuk antibiyoruk kaldiramaz bence ayri yeter cok pahali oluyor butcemi cok zorluyirdu . Bendeeve gelince papatya suyu ve ilik su ile temizliyirum her gun bu sekilde yapiyirum iyi geldi ama o kahverengi noktalar surekli cikiyo . Krem mi almam gerek ne yapmaliyim?

10 CEVAP

Acaba bu kedi elle beslenmis olabilir mi?yani evde yapilan mamalarla beslenmis ve beslendikten sonra agzinin kenarlarinda yara cikmis olabilir mi fotografta cok anlayamadim

Mariana

geçen gün biri kedimin ağız çevresinde siyah lekeler var diye sormuştu bir arkadaşta kedi aknesi demişti acaba aynı şey mi? bunun için veteriner antibiyotik tedavisi görmeli dediyse ciddi birşey olmasın

Mariana

http://vedavet.com/urun_detayli_bilgi.php?grup=2&id=27 böyle birşey buldum ama bir bakın isterseniz

Kedi aknesi biyiklarin orada olmuyor sadece cenede oluyor diye biliyorum bu kedide sanki biyiklarin orada da var gibi geldi bana

yumi633

kedi ucugu da olabilir veteriner gorusu dinlemek en iyisi bence

Delall

veteriner antibiyotik tedavisi diyor ve siz papatya suyu sürüyorsunuz, bu aklınıza yatıyor mu gerçekten? o zaman lütfen doktorunuz kansersin falan dediği zaman da eve gelip papatya suyu sürün kendinize. nasıl ki doktorlar bizim vücudumuz hakknda uzmansa ve yaşamak için dediklerini yapmak zorundaysak, veterierler de hayvanların vücudunda uzman ve hayvanınızn yaşaması için dediğiklerini yapmak zorundasnız. üstelik max ne kadar ücret tutacak sanıyorsunuz ? veterinerinizle pazarlık edin veterinerler fiyatı hep olması gerekenden yüksek tutuyor, ki etmeseniz bile 150 lirayı geçmez. ki muhtemelen 100 liranın altında olacaktır.

alasbaydan

Gördüğüm kadarıyla yaptıklarınız kedinizin rahatsızlığını yatıştırmış fakat geçirmemiş, bence mutlaka bir uzmanın söylediğini dinlemelisiniz

Zeynooo

Antibiyotik redavisi lekeleri icin soylemedi arkadaslar o kisim yazmayi unutmusum . Bulut papatya suyu ve ozenli bir bakimla iylesti . Iyi ki de yaptirmadim vet te agir bir tedaviyi kaldiramazdi . Suan masallahi var . Goz akintisi tamamen kesildu ve siyah noktalar gecti . Vet 250 asagi olmaz demisti . Pazarlik etmedigimi mi saniyirsunuz cok konustum yapabilecegim birsey yok dedi . Veterinerlik okuyan bir abla onerileri ile ve cok dikkatli ve özenli baktim olusuma suan gayet iyi ve oyun oynuyir yemesi ve tuvaleti ile hic bir sikinti yok .

Zeynooo

Piyasa da iyi bir vet bulmak cok zor bunu dikkate alip yorumlayin lutfen Delall.

ilkmssmz

Antibiyotik tedavisi çok ağır birşey değil diye biliyorum ben. Kedim 2 aylıkken 3 gün üst üste antibiyotik tedavisi gördü ve iyileşti. Ayrıca çok yüksek fiyat söylemiş veteriner.