Kedinizin Patilerini Temizliyormusunuz ?

deniz_berkan

Merhaba arkadaslar ,bir sorum daha olacak bugun teo nun patilerini nasıl temizleyebilirm zarar vermeden bazen girilmeyecek yerlere giriyor evde pisleniyor patileri .

22 CEVAP

Mariana

gerçekten mi

kediminnos

Temizlemiyorum o kendi temizler zaten

deniz_berkan

İşte olmuyor öyle kendi kendini tabiki temizliyorda patileri sonucta kirleniyor, teşekkür ederim arkadaslar ıslak mendille temizledim sagolun

Derdedermanim

çok titiz olmayın sonuçta doğada yaşıyor ve fare yiyorlardı;tabi akşam yemeğine fare yakalayın demiyorum.Yani dışkı olmadıkça çamur olmadıkça gerek yok toz olmuş olmamış zaten yalanıyor sürekli.

nyssa

ben gül suyu pamuk yardımıyla siliyorum bazen

Darwincan

Bebekler için kullanïlan alkolsüz ıslak mendilleri kullanıyoruz. Ama bir kez tuvaletini yaparken bulaştırdığında çeşmenin altında ılık su ve sabunla yıkadım. Çok hoşlanmasa da izin verdi neyse ki..

Infernus

Bu gözler neler gördü bu başlık altında? Neler okudum ben gül suyu filan? Oldu olacak çamaşır suyuna batırın 2 saat sonra çıkarırsınız. Kedilerin tükrüğündeki iyi huylu bakteriler ve enzimler sizin kullanabileceğiniz en antibakteriyel jelden sabundan daha etkilidir. Kediler popolarını da yalarlar hele toplu halde yaşayanlar birbirlerininkini de yalarlar. O kadar antiseptik bir sıvı olmasa kedi ırkı diye bir şey kalmazdı. Hatta kendi hafif yaralarını yaladıkları zaman bakterileri temizleyip yara iyileşme sürecini hızlandırırlar. Aynı zamanda bu tükürük o kadar antiseptik olmasa kedisinin ağzını yüzünü öperek sevenleri 1 km öteden tanırdınız; zombi gibi gezerlerdi ağzı yüzü akne çıban dolmuş enfeksiyon yaralı. Ancak kedinizin kendini temizleyemediği çok yoğun yapılmış vs kir toz yabancı madde veya kedinize zararlı olabilecek bir madde bulaşmış olması durumunda temizleyebilirsiniz.