Kedinizin Patilerini Temizliyormusunuz ?

deniz_berkan

Merhaba arkadaslar ,bir sorum daha olacak bugun teo nun patilerini nasıl temizleyebilirm zarar vermeden bazen girilmeyecek yerlere giriyor evde pisleniyor patileri .

22 CEVAP

yasement

Spreyli minik bir siseye biraz elma sirkesi cokca su doldurdum. Disardan eve girdigimizde patilerine sıkıyorum.

martha

ben kediler için ıslak mendil aldım. gerekli olunca onunla temizliyorum

KedimVar

Ben de bebekler için olan ıslak mendillerle siliyorum.

Mariana

ılık su ile patilerini yıkıyorum ki benim kedim suyu sevdiği için sorun çıkarmıyor :) nemli bir havlu ile temizleyebilirsiniz kediniz suyu sevmiyorsa :)

deniz_berkan

sadece sıkıyorsunuz değil mi ? bezle falan silmiyorsunuz sonrasında

Heiter

@deniz_berkan Gerek var mı ki? Sürekli yalıyorlar zaten.

eltarcin

Marthaya katılıyorum.Bizdede onlardan var.Ama bebek ıslak mendilleri daha uyguna geliyor :D (Onlarda sadece su içeriyor)

deniz_berkan

daha suyla hiç tanışmadı açıkçası ne tepki verir bilmiyorum onu aslında denemek lazım :)

Mariana

mikroplu yerlere mi giriyor patisi ben anlamadım neden sirke?

mehmetkaplan

sadece suyla ıslat biraz bezi ve sil patileri :) :d

yasement

Aynen sadece sıkıyorum birkaç fıs

ayseeny

çok çok kirlenirse yıkayın ki ıslak bezle silerseniz arada, çok çok kirlenmez, yıkamayada gerek kalmaz. evin içerisinde dolaşan bir kedinin patiisi en fazla ne kadar kirlenebilir ki sonuçta

zeynepgurgen

Patileri ıslatmayın özellikle bu havalar da çok kolay hasta olabilir.

Biz ayaklarini yikiyoruz kirlendiginde

yasement

Bilemiycem mikroplar gözle görülmediği için.d