Kedi Tırnak Kopması

Kedimin tırnağı tamamen koptu. Kanaması durdu ama dokundurmuyor. Acaba krem alıp sürmeli miyim? Kendi kendine iyileşir mi?

8 CEVAP

bi veterinere götürün iltihap falan kapabilir her ihtimale karşı bir gösterin

Merhaba, sorun yaşadığımızda bu forumlarda çok bilgi aradığım için belki birinin işine yarar diye yazıyorum. Kısırlaştırma sonrası 16 aylık british kızıma depresyon teşhisi kondu, bi çok sorun yaşamaya devam ediyoruz ancak konuyla ilgili kısmı patileyeceğim. Bir kaç gün arayla toplam 3 tırnağını dişleriyle çekerek söktü yavrum, patilerinden biri iltihaplandı antibiyotik ve vitamin tedavisine başladı veterinerimiz. Kesinlikle muayene ettirin bebeinizi bir de veteriner bana evi ve özellikle kum kabını tertemiz tutmam gerektiğini söyledi. Umarım bütün bebekler sağlığına kavuşur, acı çekmez size de geçmiş olsun.

Selenay1

Bence bir veteriner hekimi arayıp sorun noemalde kırılınca falan geçiyor ama komple kopmuşsa belki antibiyotik falan gerekir

iyi mi şuan kediniz

@sinemkarkya kendi kendine iyileşti

ezohanim

Merhabaa, kopan tırnak yeniden çıktı mı? benim kedimin de tırnağı kopmuş

Merhaba, sorun yaşadığımızda bu forumlarda çok bilgi aradığım için belki birinin işine yarar diye yazıyorum. Kısırlaştırma sonrası 16 aylık british kızıma depresyon teşhisi kondu, bi çok sorun yaşamaya devam ediyoruz ancak konuyla ilgili kısmı patileyeceğim. Bir kaç gün arayla toplam 3 tırnağını dişleriyle çekerek söktü yavrum, patilerinden biri iltihaplandı antibiyotik ve vitamin tedavisine başladı veterinerimiz. Kesinlikle muayene ettirin bebeinizi bir de veteriner bana evi ve özellikle kum kabını tertemiz tutmam gerektiğini söyledi. Umarım bütün bebekler sağlığına kavuşur, acı çekmez size de geçmiş olsun.