Bu Böcek Pire Mi

Pollythelilly

Son 2gündür evde bu böceklerden görmeye başladım.Kedim var 1tane.Pire mi acaba?

11 CEVAP

zey940

Buğday bitine benziyor. Açıkta buğday, arpa, tavuk/kuş yemi vs. varsa oralara çok geliyorlar. Aşırı artınca evin her yerinde görülmeye başlıyor maalesef. Kaynağını bulunca temizlemesi kolay olur.

NorthNight

Pire değil buğday biti.

Palyaco

Ilaclatin acil boceklenme olmuş evde bireyler boceklenmis

Palyaco

Bunlar kuru mama boceklenmesi biryerlerde kuru mama unuttunuzmu

Anonymus683514

Pireye de benziyor ben bu işin uzmanı değilim ama eğer şüpheniz varsa bir kliniğe gidin bence

Warriorsans

Pire değil, dendiği gibi buğday biti. Yaz geldiği için evdeki bakliyat gibi kuru gıdalar un vs onlarda olmuş olabilir yada mamalarında olmuş olabilir. Kaynağını bulmanız önemli. Bizim ev de çok hava almadığı ve nemli olduğu için bu tarz şeyler olabiliyor o yüzden kuru gıda saklayamıyoruz.

Pollythelilly

Açıkta kuru mama yok ama sokaktakiler mamasını açıp vakumlu poşetlere koymuştum ordan gelmiş olabilirler.Dış parazit yaptıralı 1 ay olmadı daha o yüzden emin olamadım

Pollythelilly

Teşekkür ederim cevaplarınız için.3 gün sonra taşınıcam zaten kaynağını da bulmaya çalışacağım.Kedim için bir sorun yaratırlar mı

Pollythelilly

Evet buğday bitiymiş internetteki fotoğrafları aynı