Kortizon Kullananlar?

Elifnc

Arkadaşlar merhaba. Dün 4. Doz kortizonu verdim. Gece iyiydi. Sabah kalktığım da sürekli yatıyor kalkmıyor titriyor halsiz ve yemek yemedi. Şimdide ateşi yükseldi. Veterinerimizle konuştuk bugün vermicez kortizon yarın götürücem. Kortizonun yan etkilerini araştırıyorum hep insanlar da çıkıyor. Başına gelen var mı? Yani kortizon kullanıp geceden sabaha durumu fark eden bu etkileri gösteren?

5 CEVAP

senaymert

kortizon tedavisi yapılıyor kedimde, ağız içi geçmeyen yaraları var, en son çare kortizon tedavisine başlandı ancak aylık yapılıyor, tabi yapıldığı zaman biraz halsizlik ve işhatsızlık oluyor ama sonra düzeliyor, ateş hiç olmadı bizde

Warriorsans

5 gün kortizon kullanmıştık kedim şansta, bir yan etkisi olmadı diye hatırlıyorum. normale göre biraz daha fazla uyuyordu ve enjeksiyon yapılan yerinde yara çıkmıştı bir daha oradan tüy gelmedi. Bunlar dışında bir şey yaşamadık

Anonymus985465

Tablet kortizon kullandım. İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarda ilaçlara özellikle kortizona farklı tepki verebilir. Kortizon aynı insanlarda olduğu gibi zararlı tan etkileri var. Ancak dozajı doğru ayarlanmalı ve uzun süreçte dozaj azaltılarak bırakılmalı. Çok geçmiş olsun

Anonymus985465

Sirkeli suda ıslattığınız bezle kedinizin vücudunun heryerini silin. Ateşe karşı iyi gelir

Elifnc

Bugün gittik yine. Bir gün oyuncu yemek yiyor. Ertesi gün halsiz yatıyor iştahsız. Beyin yakan bir durumu var henüz tanı konmadı. Kortizon biraz denge bozukluğuna iyi geldi son 2 kortizon zaten. Bayramdan sonra detaylı tahliller ve tomografi çekilcek. Teşekkür ederim fikirleriniz için bütün bebeklerimize Allah sağlık versin🙏