Hasta Bir Kedim Var Sizce Ne Yapmalıyım?

Alfaaaa

Arkadaşlar bahçemde baktığım 1 yaşında bir kedim var. Koyulan teşhise göre üst solunum yolu enfeksiyonu var neredeyse 5-6 aydır hastalığı geçmedi. Bir kere belediyenin veterinerine iki kere de özel bir veteriner kliniğine tedavi için götürdüm gerekli görülen ilaçları kullandım, hala multivitamin şurup kullanmaya devam ediyorum. Her seferinde ilaçları kullanırken hiçbir belirtisi kalmıyor fakat ilaçlar bitsin 2 gün sonra yine hastalığı nüks ediyor. Dediğim gibi 3. kez tedavisini gerçekleştirdim fakat 3 gündür yine hastalık belirtileri gösteriyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum, tekrar ilaç kullansam acaba ona zarar vermiş olurmuyum daha yeni 1 yaşına girmiş bir kediye bu kadar ilaç fazla gelir mi diye düşünüyorum. Fazla maddi imkana sahip olmadığım için elimden başka bir şey gelmiyor. Sizce ne yapmalıyım?

1 CEVAP

Anonymus985465

Üst solunum yolu enfeksiyonu aylar sürmemeli. Antibiyotik tedavisi uygulandı mı?
Bağışıklık güçlendirici enjekte edildi mi?
Liyakatli bir veterinere götürmenizi öneririm.
Üst solunum yolu enfeksiyonu nasıl teşhis edildi?
Röntgen çekildi mi
Hemogram yapıldo mı?
Hayvanları Koruma Derneği'nin sosyal medya hesaplarına yazıp maddi manevi destek isyeyebilir siniz.
O masum Cana bol suda haşlanmış tavuğu suyuyla yedirirseniz bağışıklığını güçlendirmede destek olur.
İyiki varsınız.
Sağlık haberlerinizi bekliyoruz