Kedimin Hastalığı Hakkında

eneskolon

Kedimi 6 gün önce veterinere götürdüm 3. Göz kapağı gözüküyordu ve ishali vardı ilk başta calicivirus olabilir dedi damla ve şurup verdi daha sonra götürdüğümde calicivirus belirtisi yok korkulacak bir şey değil dedi gaz çıkarınca da sanki midesini üşütmüş gibi bir koku yayıyor fakat aklıma takılıyor rahat edemiyorum tuvaleti dün düzeliyor gibiydi hafif yumuşaktı şuan tekrar ishale çevirdi göz kapağı gözüküyor halen fakat küçülüyor gibi burnu kuru başka hiçbir belirtisi yok yemesinde içmesinde hareketliliğinde sorun yok daha önce hiç başına böyle bir durum gelen oldumu yardımcı olursanız sevinirim geçen haftalarda hava soğuktu bulunduğum şehirde onunla alakası olabilirmi

7 CEVAP

Palyaco

Kedilerde üşütme ceyranda kalırsa olur iki cam açık olmamali

eneskolon

O süreçte iki camda açıktı veteriner bir şeyi yok merak etme diyor ama insanın kafası takılıyor

Palyaco

Bir süre ceyranda bırakmayın ve viyo ummune 14x30ml günde 30ml verin hiçbir şeyi kalmicak emin olun

eneskolon

İyi günler konuyu güncelliyorum hala ishal düzeliyor gibi oluyor geri ishale dönüyor veterinerler bir şey yok merak etme diyor hareketinde iştahında hiçbir sorunu yok dediğim gibi aileme sorduğumda ben evde yokken 10 12 gün önce paket tavuk açıp vermişler tavuk kokuyormuş onu haşlayıp vermişler bunu duyunca veterinere sordum çünkü gazı midesi bozulmuş gibi kokuyor zehirlenme olur getir yarın dedi ama düşününce üstünden 10 12 gün geçmiş zehirlenmenin başka hiçbir belirtisi yok sadece ishal kediyi de bu süreçte yıpratmak istemiyorum 1 saatte zor giriyor taşıma kabına çok stres oluyor ben zehirlenme olacağını düşünmüyorum çünkü uzun bir süre geçmiş üstünden sizden bilgi almak istedim bu kadar uzun süren bir zehirlenme veya sadece ishal belirtili zehirlenme olurmu 3 kedim yemiş sadece 2sinde ishal oldu biri direk toparladı

Superisi814

Hayır zehirlenmenin sonucu çok hızlı ortaya çıkar.Ama bağırsaklari rahatsız olmuş olabilir.Kedinize yoğurt yedirebilirsiniz, laktozsuz kefir verebilirsiniz.Ayni şekilde probiyotik takviyesi kullanılabilir.İshali uzun surdugu için, bağırsak florası düzenlenmiş olur.Calocivirüs belirtisi için ishal yetersiz.Ucuncu göz kapağı görünme nedenlerinden biri iç parazit olabilir mesela.Baska bir şey daha.Ne icin şurup kullandınız?İç parazit tedavisi oldu mu ?

eneskolon

İç parazit aşısı oldu immune şurup verdi ve göz kapağı için damla verdi bulunduğum şehrin en iyi veterineriyle konuştum oda muayene etmişti şurup la damlayı o vermişti korkulacak bir şey yok endişelenme demişti yarın gel probiyotik ve gastro mamaya geçelim dedi gimcat gastro macun siparişi ver onuda kullan dedi sipariş verdim yarın tekrar gidip dediklerini alacağım

eneskolon

Şurubu calicivirus ihtimaline karşı bağışıklığını güçlü tutalım diye vermişti onu eklemeyi unuttum