8 Saat Araba Yolculuğunda Kedi Mi Nasıl İdare Edebilirim?

Thekedi

Boxın içinde durcak, Veterinerin önerdiği sakinleştirici bir malt kullanıcam...yemek konusunda da sıkıntı yok 8-9 saatte acıkmıyor, mamasını yedikten ve maltı verdikten kısa bir süre sonra yola koyulcaz diye düşündük ama tuvalet ihtiyacını nasıl gideririz buna bir çözümüm yok.🤦‍♀️

Uzun yolculuklar için tuvalet sorunu çözen var mı? Uyutucu bir madde vermekten kaçınıyorum, başka bir öneriniz var mı?

2 CEVAP

NorthNight

6-6,5 saat yolculuk yaptık biz bi kaç kez. (Sakinleştirici kullanmadan) Evden çıkmadan kumuna koyup çıkıyorum, gittiğimiz yere varır varmaz ilk iş yine kumu hazırlayıp gösteriyorum. Hiç problem yaşamadık. Yola çıkmadan 2-3 saat önce yeme içmesinide kesiyorum bulantısı olmasın diye zaten tuvaleti gelmiyor.
Her ihtimale karşıda boxun içine hasta bezi/alt açma bezi seriyorum ama yolda yaptığı olmadı hiç.

NorthNight

Yinede yanıma alayım derseniz kedinizin sığacağı ama çok büyük olmayan bir kutuya (karton/plastik) biraz kum koyun, içine evdeki tuvaletinden bir iki çiş topu alıp koyun(kendi kokusunu alırsa güvende hisseder daha rahat yapar) bagajda hazır bulundurun molada arabanın içine alıp kuma bırakırsınız tuvaleti varsa yapar.