Yetişkin Kedi Yavru Mama ?

Dilek93

Merhaba kedimin kemiklerini sayılıyor iki yaşında dişi kısır, proplan mama kullanıyorum güzel de yiyor ama bir türlü büyüyemedi hep aynı. Çok hareketli ondan mı acaba diye düşünüyorum biraz kilo alsa içim rahat edicek. 10kg mama an itibariyle bitmiş bulunmakta, acaba yavru kedi maması alsam kilo alır mı ve bir zararı olur mu sizce ?

4 CEVAP

Dilek93

Yok mu bilir kişi?

Dilakeee

Kısır kediye yavru mama protein olarak fazla gelebilir. Veterinizle görüşüp uygun yaş mamalar ile destekleyebilirsiniz. Her kedi farklıdır belki onun normal kilosu budur belki de parazit gibi bir durum söz konusudur o yüzden kilo alamıyordur, kısacası veterinere danışmanızı öneririm

Robik

Kısır kedilerde kilo alım problemi yaşanmıyorsa normal kedi mamssı da kullanılabiliniyor

Warriorsans

Evde hazırladığınız haşlanmış hayvansallardan verin sık sık ve yaş mama verin. Kitten mama kısa dönemli kullanılabilir kilo almasını desteklemek amacıyla yada yetişkin kedi maması da olabilir. Kilosunun az olmasının altında farklı bir şey de yatıyor olabilir emin olmak lazım.