Kedim Mama Kusuyor

Behlulkj

Kedim 4 aylık ve bir aydan beri sürekli mama kusuyor.veterinere götürdüm iğne falan vurdu ve hala devam ediyor ,mamasını değiştirdim o da fayda etmedi.elime alınca acı çekiyormuş gibi bağırıyor,patileriyle vuruyor.bugün yine veterinere sordum yabancı çim yutmuş olabilir diyor.sizinde başınıza bu olay geldiyse lütfen bana yazar mısınız.annemler de kızıyor kusuyor diye

7 CEVAP

Dilakeee

Başka veterinere götürün lütfen bir ay hiç azımsanacak bir süre değil ve belli ki hayvan gerçekten acı çekiyor

Palyaco

Hassas mideye sahip kedilerde oluyor hassas mamaları tercih edin bizdede oldu geçen nd mama ne zaman yese küsüyordu

sanurab

Farklı bir hekime götürün kesinlikle.

NorthNight

Mamasını bi anda hızlı yiyorsa kusar, mama ağır geliyor ve sindiremiyorsa kusar, mama kabızlık yapıyorsa mideye baskı yapar ve kusar. Bazı kediler mama yiyip hemen koşturursa kusuyor. Tüm bunları tek tek değerlendirip ona göre nedenini bulmaya çalışın. Yazdığım sebepleri bi gözlemleyin sizde hangisi var hangisi yok. Bunlardan hiç biri değilse başka bir veterinere gidin tetkikleri yapılsın.

komurlolis

hekiminiz ilgisiz birine benziyor değiştirmenizi öneririm doğru düzgün bilgi bile vermemiş size. kusmasının birçok nedeni olabilir, sadece kusma önleyici iğne vurup işin içinden çıkmış. yabancı cisim yutma ihtimaline karşı 1 ay önceden röntgen çekilmesi gerekiyordu

Kedi kusmasının bir çok nedeni var bizimkiside kusuyor tüy yuttuğundan kusabilirler ve bu aşırı normal bir durum. Mamayı çok hızlı yerse kusabilir veya mama ağır geldiğinde. Bizimkisi biraz uyuz olduğunu için malt yemiyor ağzına sürmek zorunda kalıyorum mamasının üstüne koysam mamayı yemiyor, patisine sürsem duvara sürüyor, ağzına sürerken bile ağzından atmaya çalışıyor eşek sıpası :) ve evinizde çiçek felan varsa yemesine izin vermeyin ondanda kusarlar benimki aloe vera çiçeğini mahvetti çiçekten anlayan komşuya vermek zorunda kaldık ziyan olmasın belki yeniden canlandırır çiçeği diye. Sizinkiside malt yemiyorsa alternatif olarak kedi çimi alabilirsiniz biz öyle yapacağız

Behlulkj

Mama önerisi yapabilir misiniz??