Yetişkin Kediler, Yavru Kedi Maması Yerler Mi?

woyenaf

Sokak kedilerime bugün ilk defa yavru kedi maması verdim. Çünkü elimde o var. Ama yediler. Ki 4 kızım var ve 3'ü kesin anne. Paketin arkasında ise emziren anneler için de faydalı diyor. Ve bir çok başka faydası var. Ama 1 tane erkek kedim de var. Kısacası bu kediler, yavru kedi maması yerseler bir şey olur mu? Az mı vereyim? Sabahta 4 yavrusu ile annesi vardı tek, onlara döktüm biraz. Dediğim gibi akşam da diğer kızlarıma ve oğluma verdim. Tabi sabah gelen kızım da vardı, ayırmadım verdim hepsine... Ama işte öyle az değil, önceki 15 kiloluk yetişkin kedi mamasını nasıl veriyorsam o kadar verdim. Tabi abartı ve ziyan olmadı. Biliyorum ne kadar yiyeceklerini. Tek sorum, yavru kedi mamaları yüksek protein vs. içeriyorsa, yetişkin kedilere zararı olur mu diye.

8 CEVAP

Palyaco

Sorun olmaz disardaki kediler daha hareketli

aslihan_e

Kısır değillerse sorun olmaz. Zaten yetişkin kedi mamaları ev kedileri için üretiliyor, sokak kedilerinin daha yüksek kaloriye ihtiyaçları var. Onların yavru kedi maması yemesi daha iyi.

Dilakeee

Annelerin yemesi çok iyi çünkü emziriyorlarsa çok zayıflıyorlar ben de sokaktaki annelerim için yavru mama alıyorum ve başka kediler de yiyor sorun olacağını zannetmiyorum karınları doysun yeter ❤️

woyenaf

Evet tek gayemiz aç kalmasınlar, tabi bu tip paket mamalar vitamin kaynağı. Arkası dolu dolu yazıyor maşallah. Tok, sağlıklı ve mutlu olsunlar yeter... Cevaplar için teşekkürler.

komurlolis

ben sokak kedilerine genelde yavru kedi maması veriyorum zaten gördüklerimin çoğu zayıf bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum

Lokumcukk

Hayır hiç sorun olmaz hatta aksine daha iyi

Deniz1741

Bence de aksine daha iyi. Bende hep yavru kedi maması alırım.

senaymert

yavru kedi mamalarının içeriği, gelişimine uygun katkı daha fazla olduğundan büyük kediler bayıla bayıla yiyorlar yavru kedi mamalarını, kısır değillerse hiç bir sıkıntı olmaz, aksine onların dışarıda enerjiye daha fazla ihtiyaçları var