1,5 Kiloluk Mama Bozulur Mu?

woyenaf

Arkadaşlar 1,5 kiloluk yavru kedi maması var. Mamanın kesildiği tarafta cırt cırt var. Ama iğne ucu kadar veya biraz daha büyük bir bölüm tam kapanmıyor. 1,5 kiloluk bu mamayı açtım, 2 kiloluk yoğurt kapları olur ya ona döktüm, ama tam dökmedim, az bir şey pakette kaldı. Yoğurt kapını ise iyice kapatıp, orta boy poşete geçirip düğüm attım. Dediğim gibi pakette az bir şey mama kaldı, 2 güne biter, cırt cırt ile kapadım ama iğne ucu kadar veya biraz daha büyük bir bölüm açık kalıyor. Mama bozulur, bayatlar mı? Yoğurt kapı temiz, annem yıkadı. Daha sonra güneşe koyduk akşama kadar kurudu. Fakat kap aşağıya, bahçeye düşmüş. İndim aldım ve peçete ile dışını ve içini iyice temizledim. Ve o paket mamayı öyle kaba döktüm. Ve dediğim gibi hepsini dökmedim nedense, kabın yarısından çoğu doldu ama ve pakette de 2 kerelik kedilere vermelik mama kaldı.

Takıntı (OKB) hastasıyım, biliyorum bir şey olmaz ama içim rahat etmiyor. Bu hastalık çok zor. Elbet bilenler vardır. Her şeyi düzenli, yerinde ve düzgün yapamazsam içim içimi yiyor... Bu ve önceki sorularımdan ya da diğer şifresini unuttuğum hesaptan beni tanıyanlar çok bilirler...

3 CEVAP

Abg67

Hiç birşey olmaz içiniz rahat olsun. Yoğurt kabına da dökmenize gerek yok paketinde de yoğurt kabında da tazeliğini korur. 10 kg mamalar var onlar bile aylarca pakette bekleyebiliyor. Son kullanma tarihine kadar hiç birşey olmaz

woyenaf

Çok sağ olun. Bu mama, paket ve yoğurt kabı dahil 1 hafta - 10 gün falan gider. Bitince yenisini kaba dökmeyeceğim, pakette bırakacağım...

Bonita_00

Sorun olmaz