Kedi Aşıları?

kediminnos

Arkadaslar kedim 1 yasinda erkek kisir. Sadece profine kisir kedi mamasi ve konserve ton baligi yiyor. Su ana kadar hiç aşı yaptirmadim. Hayvana eziyet gibi geliyor veteriner hic sevmiyor stres oluyor gidince. Sizce aşı yaptirmam gerekir mi? Ve hangi asilar gerekli

11 CEVAP

Merloli

Bence gerekli. Çünkü siz onu kedinizin iyiliği için yaptırıyorsunuz. Bence hepsini yaptırmalısın :) İç dış parazit aşısı, lösemi aşısı, karma aşısı, kuduz aşısı hepsi önemli örneğin benim bir arkadaşım lösemi aşısının önemsiz olduğunu düşünüyordu ama kedisi lösemi oldu ve vefat etti. Böyle şeylerin yaşanmaması için aşı önemli ve yaptırılmalı.

Karma asi onemli birkac viral hastaliga karsi koruyucu oldugu icin yapilir.kuduz asisi yasal kuduz bir hayvanin salyasi ya da siz temas ederseniz kiyafet yoluyla veya el yoluyla kendi evdeki hayvaniniza kuduz bulastirabilirsiniz bundan dolayi yapilir ve zaten yasal.ic dis parazit asisi kedinizi bit pire kene ve parazitler olmasin varsa gitsin diye yapilir.losemi asisi ise kanser olmasin diye yapilir.

goknur

Mutlaka yaptirin. Cok onemli onun icin. Bagisiklik kazaniyor. Allah gostermesin genclik hastaligi felan.

Cotontzu_Siri

Bebeklik aşıları yapıldıysa yaptırmayın, yapılmadıysa yaptırın. Parazit aşısı yaptırmayın.

kediminnos

Cotontzu_Siri tesekkur ederim sizin yorumunuzu ozel olarak bekliyordum :)

pamuk18pamuk

Aşıların hayvana eziyet olduğunu düşünmüyorum. Evet strese giriyorlar ama aşılar da kendi iyilikleri için hasta olmalarını istemeyiz sonuçta. Ben yaptırın derim.

kediminnos

Cok tesekkurler tavsiyeler icin

Canandisli

tabii ki de strese giricek ama eğer veterinerde 1 saat kadar işkence yapılmıyorsa eğer geçici onların siniri öyle olmasaydı kimse aşılarını yaptıramazdı kedilerinin bence siz siz de stres oluyorsunuz diye yaptırmıyorsunuz gibi geliyor bana benim ablam da öyle veterinere götürme olayını ben yapıyorum evde diğerleri de sizin gibi düşündükleri için bana kalıyor aşıya götürmesi bence bu şekilde düşünmeyin size küsmez hayatı boyunca merak etmeyin aşılar önemli aşı için maksimum 6 kez gidiceksiniz veterinere kedinizin size küsme süresi ve strese girme süresi 1 gün bile sürmez

Canandisli

Aklimda bulunsun bir daha yorum yazma zahmetine girmem
Asilari hic yapilmamis 1 sene nasil iciniz rahat etti onu da anlamadim zaten

eltarcin

Eziyet değil, ama ben ilk kedime hiç bir aşısını yaptırmadım ki küçük bir sorunla bile karşılaşmadım.Hatta doğruyu söyliyeyim hayatında hiç veteriner görmedi.Küçükken gözünde akıntısı vardı,ben sildim o yaladı 3 haftada geçti.Sonra onu sahiplendirmek zorunda kaldım.Arada ziyaretine gidiyorum daha hiç vete götürmemişler (yani hiç hasta olmamış) Tedbir amaçlı yaptırın derim yine de ...
Not: İlk kedimde hiç bir şey bilmiyordum,maalesef :(

KedimVar

Tabi ki yaptırmalısınız.