Agresif Davranış

DenizzzzY

Köpeklerin yavruluk döneminde el ve ayak ısırma alışkanlığı büyüdükçe kendiliğinden geçiyor mu? Ne kadar oyuncak aldıysak kar etmedi, yönlendirdiğimiz oyuncakla ilgilenmiyor. Büyüyüp güçlendikçe elimizi ayağımızı kanatmaya ve çekiştirmeye başladı ve bu durum geçici mi diye merak eder olduk :) Benzer durum yaşayan oldu mu? Bunu oyun mu sanıyor yoksa onu kızdırıyoruz da farkında mı değiliz?

3 CEVAP

Hayır maalesef kendi kendine geçmiyor. Alıştırırsanız öyle gider ama unutturabilirsiniz tabi. Zor olsa da bir müddet onla çok temas halinde olmayıp olta, top gibi elinizden uzak oyuncaklarla oynatmanız ve ısırdığında sevmeyi bırakmanız, ısırdığında ona yüksek sesle hayır demeniz bu problemi çözecektir diye düşünüyorum :)

Ha köpeklerin yazmışsınız ben kediler diye okudum :/ aynı şeylerdir sanırım

DenizzzzY

Yavruluk döneminde normal diyor herkes ama ben de size katılıyorum. Böyle alışırsa böyle gider gibi geliyor. Kedilerde oltayla oynatmak bu sorunu çözüyor arkadaşım da öyle bıraktırdı kedisine ısırmayı ama köpeklerde daha da zor galiba :)