Köpeğim Damladan Sonra Çok Kaşınıyor

rodisizasla

Bugün köpeğime kuduz aşısı yaptırdık ve pireler keneler için damlatmamız için şırıngayla birlikte bir ilaç verdiler eve gelip banyo yaptırdıktan sonra ilacı belli yerlere sıktık ve birkaç saat sonra aşırı kaşıntı ve bölgesel kızarıklıklar oluştu kaşıntıdan yerinde duramıyor kuytu köşelere girmeye çalışıyor ne olmuş olabilir alerji mi oldu nasıl iyi hissettirebiliriz yardım edin lütfen

4 CEVAP

Siyamask

Yüksek ihtimalle alerji gibi görünüyor. Hekime danışın yatışması için antihistamik yapabilir. (Ben olsam rahatlar düşüncesiyle yıkardım) Çok geçmiş olsunnn.

rodisizasla

Yıkadım ama maalesef rahatlamadı sadece masaj yaparken sakin duruyor yaşadığımız şehirde maalesef deneyimli veteriner hekim yok ne yapacağımı şaşırdım yanıtınız için çok teşekkürler

Keyfimbilir

Pire ve keneler için sadece ense kısmına derisine temas edecek şekilde dış parazit damlası yapmanız yeterli. Belli yerlere sıkılcak ne verdi bilemedim ama hayvanda alerjik duruma sebep olmuş. Yıkayıp sıkılan şeyden iyice arındırmak lazım, ki yıkamışsınız. Hala aynıysa durumu internetten yüksek puanlı veterinerleri arayıp danışabilirsiniz belki yardımları dokunur.

rodisizasla

Hem de 2 kere yıkadım, normalde asla böyle hatalar yapmam ilacın adını sormadan alıp sıkmak benim hatamdı gerçekten çok pişmanım.internetten arayıp danıştıgım veterinerler antihistaminik ysptırılabileceğini söylediler ancak güvenemiyorum bu durumdan sonra aşıdan da çok korkuyor dün bir travma yaşadı zaten bugün de tekrar iğne yaptırmak bilemiyorum