Kedimi Nasıl Temizlerim?

Meryoyo

Kedimi bu gün kısırlaştırdık. Narkozun sersemliğiyle kafesindeyken çişini yaptı her yeri çiş oldu.9 10 saat falan geçti üzerinden hala kokuyor. Ameliyat olduğu için ve hala narkoz etkisi devam ettiği için dokunmaya bile korkuyorum napabilirim lütfen yardımcı olun

9 CEVAP

Ryhn12

Ben de kedimi kısırlaştırdigimda çok korkmuştum.Kusuyordu çok halsizdi.Erkek kediler çok çabuk iyileşiyor hiç korkmayin.Ben sizin yerinizde olsam ılık suya batirdigim bezle silerdim.Korkmazsa saç kurutma ile kurutabilirsiniz.Gecmis olsun

Meryoyo

Ilık su bez olayını yaptım ama koku hafiflemedi bile. Sirke damlattım suya biraz o da işe yaramadı. Şuan üstümde yatıyor çişli pati umarım çabucak iyileşir de bu soruna bir çözüm bulabilirim.

martuyl

aynı şeyi yaşadım :) 2 hafta içinde hiç koku kalmadı, yalanıp pırıl pırıl yaptı kendini. dokunmayın bence koku giderek azalıyor, 2 haftaya hiçbir şey kalmıyor. bi tek benimkinin poposunda batikonun rengi kaldı, onu da kedi şampuanıyla silip temizlemek istiyorum ama emin olamıyorum :D kısırlaştırmanın ustunden 20 gun geçti.

Deniz1741

Siz hiç dokunmayın. O kendine gelince halleder merak etmeyin.

Sulekaya111

Aynısı benim kedimin başına geldi kediler için olan kuru şampuanı sıkıp taradım karnına temas ettirmedim. 2 hafta falan idare etti kokuyu tamamen geçirmiyor ama faydasını gördüm. Dikişleri iyileştikten sonra yıkadık. Yıkamak en son tercihimdi evde koyun besliyor gibi bi koku vardı.

Warriorsans

Birkaç kez sirkeli suyla silin ama çok sirke koymayın rahatsız etmesin. Kendine gelince zaten yalanmaya da başlar temizler kendini. 2 3 güne koku kalmaz

Palyaco

Hpaw clean wipes temizleme havlusu

tursubebe

Ben de kedimi cuma günü kısırlaştırdım ve maalesef aynı olayı biz de yaşadık. Eve gelene kadar boxına çoktan işemiş ve tüyleri hep çiş olmuştu. Boxı duşakabinde yıkadım, kedimi de makyaj temizleme pamuğuna crystalin sıkıp temizledim tabiki dikişlerine gelmeden. Akşamına mama yesin diye yakalığı çıkardığım zaman kızım kendini bir güzel temizledi, ne koku kaldı ne tiftik tüy. Ama tabi yalanırken dikkat etmek lazım dikişini yalamasın diye. Umarım süreciniz çok kolay geçer, geçmiş olsun :)

Meryoyo

Kedim dikişsiz ameliyat olmuştu. Yarası iyileşti bile ve kokuyu kendisi deliler gibi yalanarak halletti. Yazan herkese çok teşekkür ederim.