Kedimin Büyük Tuvalet Sorunu Var

senaymert

3 yaşlarında tekir bir kedim var, onu sokakta bulduğumda ölmek üzereydi, ağzının içindeki iltihap kokusundan yanına yanaşılmıyordu şükür uzun tedaviler sonucunda normale döndü ve 2,5 yıldır benimle, sormak istediğim konu son iki aydır kedim sürekli kabızlık yaşıyor, probiyotik, bebeklere kullanılan ilaçlar, zeytinyağı, yaş mama, süt ne kullandıysam fayda etmedi, kaç kez röntgen çekildi, lağman yapıldı, sürekli lağman yapmanın da tembellik yaptığını söyledi veterinerimiz artık yaptırmak istemiyorum ama, gülen yüzlü kedimin yüzü soldu, sürekli mutsuz,. daha az hareket ediyor, ne yaptıysam bu sorunu çözemedim, mega kolondan şüphelenildi ama o kadar ileri düzeyde çıkmadı, çok çaresiz kalınırsa ameliyat deniliyor ama onun da sonrası çok iç açıcı değil denildi, başına böyle birşey gelen var mı, bir akıl verebilecek deneyimlerini paylaşabilecek

9 CEVAP

gokhansultan

Bence kuru mamayı kesin bu süreçte @Hamlet in dediğini uygulayın. İlla kuru mama vereceksenizde ishal şikayetleri olan brit care deneyin birde aklıma bu geldi benim de

gamzenoel

kedim kabızdı. sadece yaş mama ya da balık verdim biraz sulandırıp. içine haşlanmış bikaç dilim kabak ve zeytinyağı koydum. karnına masaj yaptım bol bol. bir hafta sonra yapmıştı kakasını. zeytinyağını şırıngayla ağzına sıkabilirsiniz. ev yoğurdu da iyi olur. ek olarak probiyotik kullanabilirsiniz. insanlar için dulcosoft var ilaç değil. hekiminize danışıp uygun görürse kullanabilirsiniz

Siyamask

Hekimimiz duphalac şurup vermişti. Denediniz mi bilmiyorum ama ben pek memnun kalmamıştım. Poposuna çok bastırmadan zeytinyağı ile masaj yapmıştım. Gözlemlediğim daha etkili olduğu çok geçmiş olsun🍀

Anonymus985465

Kuru mamaya bir süre ara verip bol suda haşlanmış tavuk ve ciğer, balık yedirin.
Ciğer, balık haftada bir verilir. Evladınız kabız olduğundan hergün biraz ciğer yedirip dışkısını gözlemleyin.
Umarım faydası olur.

Siyamask

Birde bağırsak kısmına çok bastırmadan parmak uçlarıyla masaj yapıyordum. Arada hala yaparım gaz çıkarmasına da yardımcı oluyor😁

Warriorsans

Kuru mama vermeyin yaş mama yada bol sulu evde haşladığınız hayvansalları verin. Kuru mamadan kaynaklı kronikleşmiş ishali olabilir. Bir süre deneyin işe yarayacağını düşünüyorum

Warriorsans

Haşlanmış balkabağı, zeytinyağı, karına masaj ve malt miktarını artırmak da etkili

senaymert

Duphalac şurup kullandık ama bir fayda görmedik ondan, zeytinyağı popoya masaj yaptım ama içirmedim, onu da deneyeyim, yaş mama içine zeytinyağı koydum beğenip yemedi, beyimiz çok seçici

kedibabasi66

Zeytinyağını yoğurdun içine dökerek vermeyi ya da et üzerine dökerek vermeyi deneyin. Bir de marketten kendi poşetinde zeytin alın. Poşetin içine zeytinin yağ kısmından biraz fazla koymalarını isteyin. Bu yağı kedinize içirin. Kabızlık çeken kedime bunları uygulayınca hemen su içti ve 15 dakika sonra tuvalete girdi.