İnsan Korona Virüsü Kediye Geçer Mi

miabia

Merhaba bugün test sonucumun pozitif olduğunu öğrendim, evcil hayvanım için ne tür önlemler almam lazım, insandaki koronavirüs kedilere geçer mi bilginiz var mı danışmak istedim

2 CEVAP

aslihan_e

Evet bilimsel olarak geçtiği testlerle kanıtlanmış ancak ben yakın zamanda ağır bir Korona geçirdim 10 gün acillerde geçti, başta bilmediğim için kedilerim her zamanki gibi gece benimle uyudular. Yiyeceğimi de paylaştım. Bir sorun olmadı onlarda şükür. Bir kedim bir gün biraz halsiz gibiydi ama ondan mı bilemedim. Siz yine de mesafenizi koruyun ne olur ne olmaz. Kedinizin bağışıklığının düşük olduğu döneme falan denk gelebilir.

miabia

Merhaba çok geçmiş olsun umarım tekrar yakalanmazsınız çok dikkat edin, benim kedim de yatağımda yatıyor kapıyı kapatınca miyavlamaya başlıyor odanın dışarısında kaldığı için. Veterinerimize sorduğumuzda bir sıkıntı olmayacağını söyledi ama bizim kedinin bağışıklığı genelde düşük olduğu için aynı tecrübeye sahip insanlara danışmak istedim, çok teşekkür ediyorum :)