Yavru Köpeğe Tuvalet Eğtimi Nasıl Veririm

Aleyna1905

1.5- 2 aylık köpek sahiplenicez ama tuvalet eğtimi nasıl veririm biraz araştırdım ama hep farklı şekilde eğitmisler. Tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

3 CEVAP

Zeynepker

daha önce ben hiç denemedim ama bir arkadaşım köpeğin dışkısını alıp yürüyüş sırasında bir yere koyuyordu köpek bu şekilde tuvaletini dışarı yapmayı öğrenmişti birde köpek yemeğini yedikten sonra uzun bir süre dışarıda köpeğiyle duruyordu.ama dediğim gibi daha önce ben hiç denemedim.umarım size bu konuda azıcık bile olsa yardım etmişimdir.

Zeynepker

birde sahipleneceğiniz köpeğiniz bana biraz küçük geldi ve muhtemelen aşıları tam olmayacak yani dışarı çıkarma gibi bir şansınız olmayabilir.böyle bir durum olursa öncelikle alanını kısıtlayın evde besleyecek iseniz bunun için üretilmiş pedlerden durduğu bölümün zeminini kaplayarak ve yavaş yavaş ped sayısını azaltarak pede tuvaletini yapması gerektiğini öğretebilirsiniz.

izzy

Yavru köpeğe çiş eğitimi veremezsiniz kasları daha gelişmediği icin biraz beklemeniz lazim 4 5 aya kadar