Aşı Fiyatları Nereye Gidiyor

Sezgek

Biraz önce kızıma iç dış parazit aşısı aldım broadline ense damla uygulamayı da vade kendim yapıyorum buna rağmen ödediğim para 225 lira piyasada max 50 60 lira bir şeydir diye düşünüyorum netten güvenip alamıyorum da artık çünkü her şeyin sahtesi yapılmaya başlandı bir kaç farklı eczaneye sordum satan yok bir iç dış parazit ilacından bu ücretin alınması bence resmen dolandırıcılık uygulamayı kendileri bile yapmıyorlar kafalarına göre fiyat biçiyorlar gerçkten artık nasıl yürüyecek bu iş bilmiyorum birden fazla can bakan insanlar nasıl para yetirecek bu ilaçlara aklım almıyor

12 CEVAP

Casperbeyy

Veteriner eczaneleri oluyor ,oralarda biraz daha uygun

Palyaco

Veterinerlerde pahali bizde 250 yaptırıyoruz iç dış parazit 7 ay önce 120 tl di

Mirabonibon

Ya biz normalde ikisine toplam 150 verirdik şimdi sağlıkla alakalı bir durumdan dolayı erkenden iç parazit yaptık 300 tuttu sadece iç parazit birde

Mirabonibon

Evden yapacağım ben de ama nerden alacağım falan hiç bilmiyorum

Sezgek

Valla güvenilir bir yer bulsam stok bile yaptım üç ayda bir yapılması gerekiyor zaten ama internete ilaç konusunda güvenemiyorum ne yazık ki belki bir şekilde toptancısına falan ulaşabilsek alabiliriz belki

gece18

İki ay önce veterinerden advantage, stronghold ilaçlarını rica etmiştim. Ellerinde olmadığını hasta sahiplerinin çok pahalı diyerek yaptırmadıklarını ekledi. Yakında hiçbir şey bulamayacağız. Hiçbir şey.

Sezgek

Gerçekten öyle sesimizi de duymuyorlar sosyal medyadan mamalardan KDV diye bir süre kampanya destek oldum ne medyaya yansıdı ne de bir uygulama oldu devletin umrunda değil bence veterinerle bir tarife uygulanması lazım bence mesela sadece ilacı satacaksa hizmet vermeyecekse max bir kar alabilmeli kafasına göre para eklememeli bence özel lavlarda vs de var mesela bu kafana göre 1000 lira diyemiyorsun bir teste denetimi var acaba vetler için böyle bir denetim yokmu

Betulb97

Broadline iç dış damlası 3lü kutu eskisehirde bir ecza deposunda 225 lira miydi 250 mi o civardaydi

Anonymus985465

Fiyatlar anormal seviyelere çıktıktan sonra 11 kedim için köpek dış parazit damlasının dozajını kedilerime göre şırıngayla ayarlayıp uyguluyorum. Bir kedime ağızdan iç parazit tableti vermem mümkün olmadığından iç ve dış parazit damlası birarada uygulamak zorundayım.
Son zamlarla, bu ay için 10 kedimin sadece iç parazit tabletine 350,00₺ ödedim.
Sözün ve yazının bittiği yerdeyiz.

Anonymus985465

Sezgek
Vaktim olsa ve yaşadıklarımı burda anlatsam dudak uçuklatır cinsten.
Sadece yolumun üstünde adım başı yavru canlar. Onlara da yetişmeye çalışıyorum.Şimdiden kışı düşünüyorum.
500 metre rakımda güneş batar batmaz ayaz. ve konteynerlerde ölü canlar görmek istemiyorum.
Ben o canların derdindeyken, havuzlu villalarının estetiğinin derdinde olanların bahçesinde bu canlara birkaç metrekare yer ayırmayı düşünmemelerine tahammül etmek imkansız.
Ne bakıyorlar, ne de görüyorlar

Sezgek

Hamlet yani parazit en temel aşılarsan biri ve bence aksatılmadan yapılması gereken aşılarsan ama maması kumu maltı takviyesi aşısı yani resmen kimse hayvan sahiplenmesin bakmasın diye yapılıyor gibi geliyor bana Allah hepimizin yardımcısı olsun

kedibabasi66

Önce insanları aşıya şartlandırıyorlar. Korku imparatorluğu kurarak insanları yönetiyorlar. Sonra bunu kullanıp para kazanıyorlar. Ben her zaman iç parazitin oluşmaması için neler yapabilirim onu planlıyorum. Mesela kumu temiz tutmak gibi. Vaktim olduğunda günde üç kere temizleyip yeni kum ekliyorum. Malûm ülke şartları beni buna itiyor. Sonuçta ben oy vermedim. Verenler bin pişman.