Kedim İshal Hangi Mamaya Geçeyim?

sananelovv

2 buçuk yaşında erkek kedim var bünyesi aşırı hassas sürekli ishal oluyor bu yüzden reflex tavuklu& pirinçli mamaya geçtim içeriği iyi olan bir mama ama kedim tadını beğenmedi maalesef. Zaten çok zayıfladı onun sevdiği mamalar ona asla iyi gelmiyor bu yüzden hem içeriği iyi olan hem tadını begenebilecegi hem de fiyatı Uygun bi mama arıyorum . Deneyimlerinizi tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

5 CEVAP

Palyaco

Lavital veya golosi veya exclusion bunların tadı iyidir ve ishali keser lavital en uygunu orta kalite golosi exclusion dur

Warriorsans

İshal konusunda royal canin sensible öneririm ama uzun vadede benim kedimin tüy deri sağlığını mahvetti o yüzden sadece geçmeyen ishale öneririm. Benim kedilerimden biri baya hassas sindirim sistemine sahip, golosi kısır somonlu, obivan selection kısır somonlu ve exculusion kısır sığır etli markalarında ishal sorunu yaşamadık. İçerik olarak da güzeller.

melist35

bildiğinizin aksine reflex malesef ki iyi bir mama değil... piyasadaki en kötü ve ucuz mamalardan. kediniz sürekli ishal oluyorsa gastrointestinal bir mama yemesi gerekecektir. anladığım kadarıyla bu durum size çok ciddi gelmiyor ama uzun sürekli ishal çok ciddi bir sorundur, tedavi edilmezse kronikleşebilir ve kedinin aşırı kilo kaybetmesinden ötürü ölümüne sebep verme ihtimali yüksektir. kedinin ishal olduğunda vücudundan ciddi ölçüde su kaybeder ve bunu sadece serum ile yerine koyabilirsiniz. aylarca da serum verilemeyeceği için acilen ishalin tedavi edilmesi gerekir. öncelikle bir eczaneden enterogermina kids prebiyotik veya reflor toz probiyotik satın alıp ishali geçene kadar en az 1 hafta kullanın kediye. bu esnada royal canin sensible kuru mama deneyebilirsiniz veya veterinerlerde satılan gastro mamalardan kullanabilirsiniz. malesef bu mamalar da ucuz mamalar değil. kedi bakmak bir lükstür. masrafını karşılayamıyorsanız bence karşılayabilecek birisine sahiplendirin ki bütçe ayıramıyorsunuz diye ölmesin kedicik

Warriorsans

Exculusiona geçtiğimizde ilk 2 hafta ishal sorunu yaşadı kedim ama sonra düzeldi

sananelovv

Teşekkür ederimm