Kedi Kumu Kaç Günde Değiştirmem Gerekir

ttuana

Yavru Kedimin kumunu kaç gün arayla değiştirmem gerekiyor ve nekadar koymam gerekiyor

8 CEVAP

deniz_berkan

bu arada tabiki kullanılan kumlada ilgili değiştirme işi ben 1 haftada bazen hala kötü koku almıyorum buyuzden değiştirmiyorum.

yasement

Her gün temizler ve eksilen kum kadar temiz kum koyarsanız uzun süre temiz kalır. Bu şekilde ayda bir komple atıyorum, parfümsüz kum kullandığım halde 1 ay sonunda bile kum nispeten temiz oluyor.

goknur

Bunun belirli bir gunu yok bana gore. Kedinizin kumunu bugun degistirmissinizdir ama ayni gun batirmistir veya ertesi gun 3 gun degistirme dediler bu boyle kalsin diyemeyiz. Kirlendikce degistirilmeli bana gore. Tabi bu 3 gunu gecmesin.

408ghost

Bence gunde iki kere kurekle temizlerseniz hem sizin icin daha kolay olacaktir hem koku sorunu kalmaz hemde kediniz rahat eder.Ben gun icinde iki kere temizliyorum fazla pislenmedigi icinde cok rahat oluyo.2-3 gun beklettigim zaman temizlemesi uzun suruyo.Hemde koku olusuyo

Heiter

Biz de @yasement gibi yapıyoruz. 20 kg kum yaklaşık 45 gün gidiyor. İki kedimiz var, bu arada.

Merloli

2-3 günde bir

deniz_berkan

kirliliğine göre değiştirmelisiniz bazen biz 1 haftada değiştiriyoruz komple bazen daha fazla o koku ve kirliliğe bağlı bir durum...

Merhaba.
Bizde de 2 kedi var sokaktan sahiplendik 2 kardeşi,her gün sabah ve akşam temizleyip,eksilen kum yerine temizini tekrar ekleyerek,ayda bir de komple değişim yapabilirsiniz.