Lütfen Acill!?!

Behlulkj

Kedim 4 aylık ve mamasını kusuyor,bazen mama kabına elimi koyuyorum bu şekilde yavaş yemesini sağlıyorum bu şekilde kusmuyor,ama babam çok şikayetçi.veteriner ultrason çekelim diyor ama çok pahalı ve ben öğrenciyim.siz bu durumu yaşayıp atlattiysaniz lütfen bana yardım edin.ne yapmam lazım bunun geçmesi için?

2 CEVAP

Sezgek

Evet hızlı yemek mamayı kusmaya neden olabiliyor bizim kızda yaş mamayı nefes almadan yediği için aynı sorunu yaşıyoruz ne yazık ki ben mesela yaş mamayı üçe ya da ikiye bölüyorum ve bir iki saat arayla veriyorum ama kuru mama biraz daha farklı tabi özel mama kapları oluyor kediler ve köpekler için mamayı bir anda yemesin tane tane yesin diye onlara bakabilirsiniz şu aralar evdeyseniz mamayı az az vererek ve gözlemleyip onu yavaşlatarak dengeleyebilirsiniz hızını şu an aklıma gelenler bunlar

Esrakaya12

Benim ikinci kedim sokaktan geldiğinde bizde kalmasına rağmen dolu dolu yiyordu sokağa gidicem mantığıyla belki bu yüzden olabilir fakat arada benim kedimde kusuyor mamayı beğenmediğinden kısır olduğu için çok çeşitlilik olmuyor bazı markaların küçük pakette mamaları var 7- 8 lira denet hangisini beğenirse yesin