Kedime Pişmiş Tavuk,Et Kemigi Eti Verebilir Miyim? Parazit Yapar Mi?

CNTR

Teşekkür ederim

20 CEVAP

Heiter

Verebilirsiniz sıkıntı olmaz. Hatta keşke ev mamasına alışık olsalar. Daha güvenilir sonuçta.
Bizim oğlan 2 aylıkken kuru mama ile kendi yaptığımız yaş mamadan veriyorduk. (Hatta kuru mama bile yapmıştık, bayıla bayıla yedi ama muhafaza edemedik diye küflendi iki günde :/ ) Tek bir tarifimiz yoktu ama mesela tavuk eti, taşlık, ciğer, koyun eti, balık vs alıp fasulye, havuç, kabak, pirinç, bulgurla güzelce haşlıyorduk. Sonra el blenderıyla ezip, paket yapıp buzluğa atıyorduk. (Porsiyonlar halinde buzdolabı poşetine düğümler atıyorduk yani.) Çıkarıp eritip veriyorduk, hemen her gün. Bir ay güzelce yedi ama zaman geçtikçe hazır kuru ve yaş mama tercih eder oldu.
Demem o ki, eğer yiyorsa verin. Tuz katılmadan güzelce haşlanmış olması kâfi.

CNTR

Yani kemiksiz et tavuk balık pişmiş olması önemli tuzsuz yağsız sadece haşlayıp da verebiliyor muyum

goknur

Pismis eti verebilirdiniz. Cokda guzel protein kaynagi olacaktir onun icin. Ama fazla yagli vermemeye ve kemikli olmamasina ozen gosterin.

izzy

Tavuk kemiği kesinlikleeee vermeyiiinnn ölümüne sebep olabilirsiniz gırtlagini bagirsaklarini parcalayabilir ne kedi ne köpeğe tavuk kemikleri asla vermeyin

Cotontzu_Siri

Eti çiğ veya pişmiş verebilirsiniz. ANCAK kümes hayvanları kemiği, domuz kemiği ve haşlanmış olan herhangi bir kemik asla vermeyin! Çiğ kemik verebilirsiniz dana veya kuzu kemiği olarak.

Alpse

Ben buradaki yedi kıracağım...
Kediler tavuk etini severek yerler...
Kemik vermeyin diyen arkadaşlar ilkdefamı hayvan bakıyorsunuz...
Kemikli et verin göreceksinizki tavuğun etini ve kemiğini dahi yiyecektir severek kedinin salgıladığı nefes borusunun içinde bir salgı var kemiği çok güzel eritiyor...
Siz deneyin ve bana yazın...

seramira

Düz ve basit bir mantık: Kendiniz kemik yemiyorsanız evinizde olan canlıyada vermeyin.

CNTR

Benim kedim her şeyi seviyor her şeyi yer

pamuk18pamuk

Pişmiş olursa parazit sorunu olmaz ama yinede çok sık vermememizi öneririm

Roza23

bildigim kadariyla pismis et parazit yapmaz. ben ara ara yas mama niyetine veriyorum cok da seviyo ama kemik kesinlikle vermeyin

Cig vermediginiz surece sikinti olmaz.tavugu haslayip verebilirsiniz ciger seviyorsa cigerde alternatif olabilir.ama kemige dikkat edin gercektem problem olusturabilir.

Roza23

aynen oyle kemik ve kilcik olmamasina dikkat edin ozellikle ve yaglarini ayirabilirseniz degmeyin keyfine pisicigin :)

Alpse

Ama eti kesinlikle çiğ vermeyin...

mypet18

kemiğini vermeyin bağırsağını fln delebilir pişmik tavuk ise çok az verin yağlı olduğu için ishal yapabilir en güzeli kuru mama ve yaş mama ile beslemek kedi çimi veya malt macunlar ile desteklemek

SelinTuksal

Çiğ eti çok iyi bi şekilde 2 gün dondurun (varsa difrizde yoksa buzlukta) sonra buzu çözüldüğünde verebilirsiniz.