Kızgınlığa Girdiğini Nasıl Anlarım

Sutunannesi

Arkadaşlar kedim devamlı miyavlamaya başladı. Normalde kedimin hiç sesi çıkmazdı hatta bu yüzden vet sağır olabileceğini bile düşünmüştü yani Kısacası sessiz bir kedi asla miyavlamaz normalde. 2,3 gündür devamlı miyavlıyor kendi kendine tek başına bir odada yada bizim yanımız da ya da pencereden bakarak acı acı miyavlıyor. Sorularımı okuyan arkadaşlar bilir kedimin ayağı alçıda hani acaba canı mı yanıyor diye de düşündüm ama 6,5 7 aylık kedim acaba kızgınlık da olabilir mi diye düşündüm nasıl ayırt edebilirim ne olduğunu.

8 CEVAP

batuhantopcu

Sırtından kuyruk sokumuna doğru elinizi değdirdiğinizde titreme gibi bir hareketle miyavlyarak çömeliyorsa nur topu gibi kızgınlığa giren bir kediniz var demektir.

kedianasi

yürürkende acı acı miyavlıyomu

Anonymus827062

Altı ayın üzerine çıkmış kizginliga girmiş olma ihtimali yüksek. Tabiki dişi bir kedi den bahsediyorsak. Erkek kedi için böyle bir durum yok her daim kizginlikta oluyorlar zaten :)

Anonymus827062

Ayağından dolayı rahatsızlık duysa sağa sola kosturmaz genelde sabit kalır. Alçıda ise zaten acıma ihtimali olmaz ayağın yerle teması direkt olmadığı için

Kizginlikta oldugunu anlarsiniz bence.ayagina dokunun bir aciyorsa ondan miyavliyordur.ayagindaysa problem miyavlar zaten siz dokununca.

Sutunannesi

Ayağına dokununca direk elimizi ısırıyor kaçıyor elletmiyor. Alçısının altı açıldı biraz taşıma çantasına girmediği için götüremiyoruz vete daha farklı bir çanta alacağız ilgisini çekebilecek ama bende anlayamadım :(

Sutunannesi

Denedim ama öyle bir şey yapmadı. Dişi bu arada kedim

Diside kizginlik kendini belli eder yerde yatip yuvarlanir surekli miyavlar