Saldırgan Sokak Kedisi

Meltemmx32

Selam arkadaşlar binamın önünde baktığım kedilerim var son 1 aydır bir kedi geliyor ve bütün erkek kedilere saldırıyor ciddi hasar veriyor korkularından kediler gelmez oldu 2 metre ötede gördüklerinde kaçıyorlar kediyi uzaklaştırmayı denedim kovdum ama ısrarla günde 3-4 defa geliyor ne yapmalıyım

4 CEVAP

Warriorsans

Kedi hamile yada yavruları olmuş olabilir mi? Bizimde bir anne kedimiz var ve köpeklere bile saldırıyor :) koruma iç güdüsüyle böyle davranışlar sergileyebiliyorlar. Eğer erkek bir kediyse kızgınlıkta olduğu için diğer kedileri istemiyordur. Aslında en basit ve herkes için en iyi çözüm kısırlaştırmak.

Warriorsans

Taşıma çantasına yaş mama koyun bir şekilde yakalamayı becerirseniz tüm kediler için ve onun için büyük bir iyilik olur. Erkek kediler kısırlaştırıldıktan sonra çoğunlukla kavga etmeyi bırakıyorlar. Bahçemde 4 erkek kediyi kısırlaştırdım öncesinde resmen birbirlerini kavga ederek öldürecek durumdaydılar şimdi birbirleriyle oyun oynuyorlar birbirlerini yalıyorlar. Her yerleri yara içindeydi şimdi maşallahları var.

aslihan_e

Kedilerde bölge hakimiyeti olduğu için bir kedi diğer kedileri uzaklaştırmaya çalışabilir. Bu normal bir durum. İçgüdüleri gereği yapıyor, kedinin suçu yok. Kısırlaştırılmazsa ya da yakalanıp başka yere bırakılmazsa yapacak bir şey yok. Kedileri başka yere falan çağırıp besleyin. Ben bazı kedilerimi kavgacı erkek kedilerden korumak için sahiplendim. İnsancıl olanlara sahip arasanız iyi olur.

Meltemmx32

Kedi erkek ama kısırlaştırmak çok zor görünüyor yakalayamıyorum asla