Sokakta Yavru Kedi 2 Aylık Ortalama Acil Yardım

Cattttler

merhabalar
5 temmuz 2022 tarinde tırın dorsesinde kedi sesi geliyordu yavru kedi olduğunu fark ettim 1.gün hiç ellemedim ama bütğn gün bağırdı akşama doğru yaşmmama bıraktım 2.gün yanı 6 temmux hala bağırıyordu butun gün hiç susmadı ama yine annesi yoktu 3.gün bugun kediyi almaya karar verdim aldım tırcıda dorse çıktığomı gördü geldi oda 5 temmuzda sabah 7 geldiğini ve gelirken sadece 2 nokta da durduğunu söyledi istanbul ve düzce muhtemelen ordan geldi 3.gün çok kötüydü sesi filen baya bozulmuştu aldım ama evdeki kedim bişey yapar diye korkuyorum ayrı odadaya koydum yavru hiç gelmiyor tuvalet eğitimi ve bana gelmesini yani güvem nasıl sağlaya bilirim ve sürekli miyavliyor yardımcı olursanız çok sevinirim

9 CEVAP

ssuwude

Aynı odada onunla bir süre kalın kokunuza alışsın minik minik elinizi yaklaştırın yüksek ses vs çıkarmayın. Ödül mamalarından yada yaş mama alarak elinize yaklaştırabilirsiniz. Mümkün mertebe diğer kedinizle iletişimde olmasın tıslarsa daha da korkacaktır. Olduğu odaya kumunu koyun o kendi keşfedecektir.

ssuwude

Bir de yanına kutu içine yumuşak bir bez serip şişeye sıcak su doldurup üzerini sarın, yakmayacak bir sıcaklıkta olsun . Anne sıcaklığı arıyor büyük ihtimalle

Warriorsans

Yavru ne kadarlık?

Warriorsans

2 aylık yazmışsınız başlığa şimdi gördüm, yaş mama verin yanında durduğunuzda yemiyorsa biraz odaya vs alışması için bir süre yalnız bırakabilirsiniz. Kum kabı su ve yaş mama koyun odaya, o odayı tanımaya çalışacaktır. İlk süreçte çok korkması normal. Birkaç gün çok üstüne gitmeyin biraz alışsın sonra yavaş yavaş kendinize de alıştırmaya başlarsınız zaten, en son da evdeki kedinize alışırsa çok iyi arkadaş olurlar. Tuvalet alışkanlığı için tuvaletine koyun orayı tanıması yeterli, patileriyle kazma hareketi yaptırın. Ayrıca kitten paste ürünler oluyor onlardan alabilirsiniz vitamin içerdiği için iyi gelir

Cattttler

yani bilmiyorum muhtemel 2 aylık belki 1.5 aylıktır ama aşağısı değil ayrı odada yiyor elimden korkmuyor ama benden korkuyor :) tuvaletini yapıyor yaş mamada yedi kuru mamada kuru mama hazırlısız oldupum için yetişkin olanından verdim civarda kedi maması satan yerler kapalı oldupundan dolayo yarın alıcam onuda peki bir birilerine alışma süreleri tahminiz ne benim diğer kedimde tekir dişi kısırlaştırılmış buda yavru dişi muhtemelen ortalama bir gün veririseniz

Warriorsans

Benimde kısır dişi kedim vardı, 4 aylık yavru dişi kediyle alışmaları 2 hafta sürdü. Şu an birbirlerinin en iyi arkadaşı oldular, oyunlar oynuyorlar, sıkılmıyorlar, birbirlerini yalıyorlar ve birbirlerinden çok şey öğreniyorlar. 2 kedi beslemek gerçekten çok güzel bir şey hem kediler için hem bizim için. İlk başta kavgalar tıslamalar olabilir çok normal, hatta aynı odada durmaya tahammül bile edemiyordu ilk başta kedilerim. Gün geçtikçe yol kat ettiler 2 haftada baya alıştılar 1 ayda artık dost olmuşlardı

Cattttler

teşekkürler

Cattttler

sıcak su koydum ama hala bağırıyor odada gezip bağırıyor sıcak su haricinde bi yöntem var mı

miraytas

Veterinere götürüp bir kontrollerini yaptırın belki bir derdi vardır