Köpeklerin Günde Kaç Kilo Yemek Yemeleri Gerekir ??

petpati

köpekler günde kaç kilo mama VSyemelidirler??

5 CEVAP

acarabi

Köpekler günde kilo ile değil gramla mama yerler. 200,300,400,500,600 gram gibi. Bu oran köpeğin kilosuna, enerji durumuna, iş köpeğimi, spor köpeğimi, çoban köpeğimi v.s. gibi cinsine ve ortamına görede değişir. Genellikle ideal oran köpeğin kilosu x 2 dir. Misal: 15 kg.lık köpek günde 15x%2= 300 gram 20 kg.lık köpek günde 20x%2= 400 gram gibi. Yavru köpeklerin haricindede bu miktarlar genellikle ikiye bölerek sabah ve akşam(gece değil) verilmelidir. Umarım anlatabilmişimdir.

Robin

köpeğin yaşına türüne göre değişir

Anika

Bu köpeğe göre değişir

aybike

Aldiginiz mamanin ambalajinda kilosuna ve ayina gore ne kadar vermeniz gerektigi yaziyor olmali.benim kullandigimda yaziyor

izzy

Büyük irk ile ve kilo ile farklılik gösterir aslinda kopeginizi taniyinca bunlara gerek bile kalmıyor