Kedi Aşısı Kanama

Kedibulut_

Merhaba 5 aylık kedim iç parazit açısını yaptırdım. Veteriner boyundan 1 karış aşağıya vurmuş aşıyı. Ve vurduğu bölge kanamış. Kanayınca nemli bezle silin dedi. Kanaması normal mi ? Normalde aşı boyun ve Ya kalçaya vurulmuyor mu ? Fotoğrafta attığım parmakla gösterdiğim yere vurmuş

3 CEVAP

Biz iç paraziti ağızdan hap ve dış paraziti enseye damla olarak uyguluyoruz. İğne olarak bilmiyordum ben. Diğer, kuduz, karma vs aşılarda da böyle bir şey yaşamadık biz. Boyundan değil hep kalça tarafından vuruyorlar.

Anonymus985465

Veterinerinizi değiştirin ve ileri tarihte iç dış parazit damlası birarada enseden damlatırsınız.
Bu canlara yapılan her enjeksiyon ileride tümör riskini artırıyor.
Ayrıca bu uygulama aşı DEĞİL.

Sezgek

Ne yazık ki yapan vet biraz acemiymiş heralde büyük ihtimal yanlış yere girmiş şu anlık çok önemli bir durum yok ama takip edin bölgede şişme kızarma ya da açık bir yara olursa mutlaka farklı vete danışın farklı vet dememin nedeni kendi hataları olduğu için ilk etapta sizi oyalayabilirler o yüzden böyle bir durumlar karşılaşırsanız farklı bir vete gösterin geçmiş olsun